REKLAMA

W Stadnickiej Woli pamiętają o swoim patronie [wideo, zdjęcia]

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli od 2014 roku nosi imię Armii Krajowej. Uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły co roku pamiętają o swoim patronie obchodząc jego święto. Nie inaczej było i tym razem. 

REKLAMA

„14 czerwca 2014 roku otrzymaliśmy imię szkoły, jak również sztandar. W rocznicę tego wydarzenia świętujemy święto szkoły […] Patronem jest Armia Krajowa, wartości AK – Bóg, Honor, Ojczyzna są przywołane na sztandarze naszej szkoły i jeszcze jedno hasło 'nauka’, które nam przyświeca. To wspaniałe wartości, które w dzisiejszych czasach szczególnie widzimy jak są ważne i istotne. Cieszymy się, że co roku jeszcze możemy gościć świadków tych wydarzeń, żołnierzy Armii Krajowej. Niestety coraz mniej liczni, ale również i w tym roku są wśród nas” – mówił nam Czesław Staciwa, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

We wtorkowy poranek społeczność szkolna wzięła udział w mszy świętej w kościele pw. św. Anny, którą sprawował ksiądz Paweł Wlazło. Potem młodzież oddała hołd bohaterom związanym z Armią Krajową pod koneckim Pomnikiem Partyzantów. W części oficjalnej uczniom i nauczycielom towarzyszył także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Następnie uczestnicy święta przenieśli się już do szkoły, gdzie zorganizowano uroczystą akademię. Wśród gości oglądających występ uczniów znaleźli się między innymi kombatanci, przedstawiciele koneckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z prezesem Andrzejem Kosmą na czele, rodzice, sołtys Stadnickiej Woli Jan Lachowski, naczelnik edukacji w gminie Krystyna Milczarek, czy zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński

„Teraźniejszość to Wy, a przeszłość to Ci ludzie, którzy siedzą w pierwszym rzędzie. Chciałbym podkreślić jedną ważną rzecz tego dnia – to wszystko o czym mówił ksiądz w kazaniu jako element bardzo pouczający nas dorosłych. Mówił o wspólnocie, a wspólnota to Wy jako uczniowie tej szkoły. Wy tworzący historię, ale i atmosferę tej szkoły. Atmosfera to takie uroczystości jak dzisiejsza. Jest ona niezwykła, bo w spokoju, zaciekawieniu słuchacie i obserwujecie to co dzieje się na scenie, ale zapewne również wyciągacie wnioski” – mówił do uczniów burmistrz Jasiński.

Po akademii przyszedł czas na wspólną zabawę – na szkolnym placu zorganizowano grillowanie oraz zawody sportowe i animacje, z których korzystać mogli wszyscy uczniowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *