REKLAMA

W Stąporkowie zaśpiewają dla dzieci z Ukrainy [wideo]

W najbliższą niedzielę 6 listopada o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbędzie się koncert charytatywny dla dzieci z Ukrainy „Spełnij marzenie” z udziałem wokalistów ukraińskiego pochodzenia, a także tych z powiatu koneckiego. Wystąpi między innymi Marek Werens., Środki trafią do Fundacji „Dreamers”, która ma w planach budowę w Karkonoszach ośrodka pomocy dla ofiar wojny, gdzie mogłyby przyjeżdżać dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Cena biletu na koncert: 15 zł.

REKLAMA

Jednym z głównych organizatorów jest Khristina Matvienko, która sprowadziła się do Końskich z dziećmi jako uchodźca wojenny. Jeszcze w Kijowie, skąd pochodzi założyła Fundację „Dreamers” z myślą o budowie specjalnego ośrodka dla ofiar wojny, zwłaszcza dzieci w ukraińskich górach. W Polsce mieszka i pracuje od wiosny tego roku. Tu na nowo powróciła do pracy społecznej.

REKLAMA

Międzynarodowy Charytatywny Fundusz Khrystyny Matvienko „Dreamers” to zarejestrowana w Polsce organizacja, która ma na koncie już pierwsze charytatywne wydarzenie w Końskich (tutaj nasza relacja). Za środki zebrane podczas tej zbiórki zakupiona została bielizna termiczna dla żołnierzy ukraińskich, w związku ze zmianą aury z letniej na jesienną oraz ze zbliżającą się zimą.

Organizatorka oprócz tego, że ma poczucie misji pomocy swoim rodakom, jest też uzdolnioną wokalistką i śpiewała już podczas wielu wydarzeń w Polsce, w Końskich, w Kielcach, czy wcześniej w wielu ukraińskich miastach. Teraz zaprezentuje się też w Stąporkowie. Na wspólnej scenie stanie z Zespołem „Marzyciele” i dziećmi z Ukrainy, Podopiecznymi Fundacji MUZYCZNI, Markiem Werensem, Michałem Bojczukiem, Wiktorią Wataszczuk, Lilią Sokołowską, Aleksandrą Kiljanek, Zofią Nowacką i Agatą Florczyk.

Cena za bilet tego wieczoru to 15 zł, a szykuje się ciekawy koncert! Miejsce wydarzenia: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie, początek w niedzielę o godzinie 17:00. Wszelkie informacje dla chętnych wspomóc zbiórkę lub zainteresowanych koncertem, pod numerem telefonu 576 415 990. Zapraszamy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *