REKLAMA

Warsztaty i konkursy nad wodą już w sobotę w Sielpi

Już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Sielpi odbędą się warsztaty z konkursami dotyczące bezpieczeństwa nad wodą. Organizuje je Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Kielc.

REKLAMA

Źródło: WOPR Kielce

Na uczestników zajęć, które odbędą się w Sielpi, czekać będą szkolenia z pierwszej pomocy, pokazy ratownicze na wodzie oraz konkursy z nagrodami. Będzie to forma praktycznych warsztatów dla zainteresowanych, dzięki którym ratownicy wodni zwrócą uczestnikom uwagę na możliwe niebezpieczne sytuacje i nauczą ich reagować w odpowiedni sposób w razie zauważenia takowych.

Ze względu na częste wypadki na zbiornikach wodnych WOPR postanowił działać prewencyjnie. W latach 2017-18 w woj. świętokrzyskim utonęły 43 osoby. Od sierpnia bieżącego roku realizowany jest projekt „WOPR z nami bezpieczniej nad wodą w Kielcach i woj. świętokrzyskim”, którego celem jest podnoszenie wiedzy i umiejętności z udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem zbiorników wodnych. Akcja skierowana jest do zarówno dzieci i młodzieży, jak też do dorosłych.

REKLAMA

Źródło: WOPR Kielce

Zapraszamy bardzo serdecznie i życzymy bezpiecznych ostatnich dni wakacji!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *