REKLAMA

Wędkarze zaczęli sezon i pomagali chorej [wideo, zdjęcia]

Zawodami spławikowo-gruntowymi na zbiorniku wodnym Browary w Końskich wędkarze z Koła Miejskiego w Końskich rozpoczęli sezon. Przy okazji zorganizowali oni zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz chorej Małgorzaty Pocheć z Nieświnia (więcej o niej TUTAJ). 

REKLAMA

„Mamy zawody wędkarskie, pierwsze od jakiegoś czasu. Próbujemy łapać rybki i korzystamy z piękniej pogody, która dzisiaj nam sprzyja. W zawodach bierze udział 29 zawodników i to są wędkarze z Koła Miejskiego w Końskich. Najlepszych dziewięciu zawodników otrzyma nagrody finansowe” – mówi nam Grzegorz Borowski, organizator wydarzenia.

Ostatecznie po kilku godzinach rywalizacji zawody wygrał Grzegorz Szczegielniak wynikiem 3.9 kg ryb, drugie miejsce zajął Lech Karlikowski – 1.9 kg, a trzecie Mateusz Nowak – 2.5 kg (inny sektor).

REKLAMA

Oprócz integracji środowiska i sportowej rywalizacji tego dnia ważna była także pomoc –„Przy okazji zawodów na Browarach mamy możliwość zebrania nakrętek dla pani Małgosi Pocheć. Zachęcamy wszystkich by ta akcja pomocy była jak najszybsza, jak najlepsza. Mamy bardzo dużo osób, które przyniosły nam nakrętki, pytały o akcję. Zapraszamy na grupę Wędkarstwo Końskie na Facebooku – tam są wszystkie informacje związane z tym tematem” – tłumaczy nam Borowski.

Po pandemicznej przerwie kalendarz wędkarskich zmagań w powiecie koneckim będzie się zapełniał. O harmonogramy warto pytać we władzach swoich kół.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *