REKLAMA

Wędkowali z okazji Dnia Dziecka nad zalewem ‚Antoniów’ [zdjęcia]

Z okazji Dnia Dziecka nad zalewem „Antoniów” nieopodal Radoszyc zorganizowano zawody wędkarskie dla dzieci z terenu gminy.

REKLAMA

Mimo chłodu dzieci i młodzież z gminy Radoszyce zarzuciły wędki i cierpliwie czekały na ruch spławika. Wśród zdobyczy najczęściej były karasie i płotki. Wielu uczestników dopiero rozpoczęło swoją przygodę z wędką – najmłodsza była 4,5 letnia Nina, która w rankingu zajęła czwarte miejsce. Byli również tacy, którzy na swoim koncie zanotowali już pierwsze sukcesy.

REKLAMA

Choć celem zawodów przede wszystkim była dobra zabawa, nie zabrakło odrobiny rywalizacji. O tym, komu sprzyjał los, przekonano się podczas ważenia ryb. Najwięcej znalazło się w sieci Anastazji Pyć, bo aż 2300 gram. Niewiele mniej złowili Konrad Gębski i Adrian Błotnicki.

W wydarzeniu wzięło udział 34 młodych wędkarzy. Pamiątkowe dyplomy, medale i vouchery wręczył uczestnikom burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. Na wszystkich czekał mały poczęstunek, oprócz słodkości zaserwowano ciepłe napoje i kiełbaski z grilla. Zawody wędkarskie zorganizował burmistrz Radoszyc we współpracy z PZW w Radoszycach, w ramach gminnego Dnia Dziecka.

Zdjęcia i źródło tekstu: Urząd Miasta i Gminy w Radoszycach

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *