REKLAMA

Wielki finał Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich na góralską nutę! [wideo, zdjęcia]

V Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich gminy Końskie to już przeszłość. Tegoroczną Nagrodę Specjalną Burmistrza zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Przybyszowy, ale nagrodzonych w różnych kategoriach było wiele kół. Finał na Browarach dopełnił występ kapeli Warasy z Podhala, a zatem nie zabrakło góralskich przyśpiewek. Zobaczcie obszerną relację wideo oraz zdjęcia. 

REKLAMA

Koordynatorem przeglądu jest Anna Wiaderna z Koneckiego Centrum Kultury, ona też poprowadziła całe wydarzenie –„Rozstrzygamy konkursy, będzie też wręczona nagroda specjalna burmistrza. Dzisiaj czeka nas koncert zespołu „Warasy” z Podhala. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą się dobrze bawić” – mówiła nam Wiaderna.

Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się na koneckich błoniach o godzinie 17:00. W finale Przeglądu KGW udział wzięło dokładnie dziesięć kół z terenu gminy Końskie z miejscowości takich jak: Wincentów, Brody, Przybyszowy, Gatniki, Nieświń, Proćwin, Modliszewice, Przybyszowy, Nałęczów oraz Rogów.

REKLAMA

Burmistrz Obratański nie ukrywa swojej radości z zaangażowania społeczności gospodyń i mówi o tym czym kierowało się jury podczas przyznawania nagrody specjalnej –„Oprócz tego co się zdarzyło tutaj na scenie, pod namiotami jeśli chodzi o kulinaria to jury wzięło pod uwagę jeszcze jedną rzecz – element promocji regionu na zewnątrz, rozpoznawalność koła i zdolność do popularyzacji kół gospodyń wiejskich. A wiemy, że jedno z kół to częsty gość popularnych programów śniadaniowych… to po tym co powiedziałem oczywiste, że nagroda specjalna będzie dla KGW Przybyszowy”  – tłumaczy burmistrz Końskich.

Na plac przy zbiornikach wodnych z uwagi na dobrą pogodę, ale i ciekawą propozycję artystyczną pod postacią góralskiej kapeli przybyło wielu mieszkańców. Wśród nich znaleźli się też przedstawiciele władzy – oprócz wspomnianego burmistrza także jego zastępca Marcin Zieliński, a także Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek.

W trakcie folkowego święta częstowano też olbrzymim tortem przygotowanym z okazji jubileuszu, pięciolecia Przeglądów Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Końskie. Na scenie wręczono nagrody i wyróżnienia (ich listę publikujemy na końcu artykułu), a potem zawładnęła nią już góralska kapela „Warasy”. Natomiast pod sceną dominowały tańce w wykonaniu uczestników tego wydarzenia.  Zapraszamy do oglądania relacji wideo.

Scenka sytuacja i występ artystyczny: 

Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Przybyszowy, drugie „Ale Babki” z Wincentowa, a trzecie „Cepterki” z Modliszewic.

Konkurs kulinarny: 

Wszystkie koła otrzymały równorzędną nagrodę.

Nagroda specjalna burmistrza: 

KGW Przybyszowy.

Zachęcamy też do oglądania relacji z I etapu TUTAJ oraz z II etapu TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Wielki finał Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich na góralską nutę! [wideo, zdjęcia]

  1. robert pisze:

    I Gosek kto promuje tego typu ludzi i rozdawanie nieswoich pieniędzy na cele kierowane pod propagandę.!!! Ja myślałem że ten nasz burmistrz jest mądrzejszy. A po drugie impreza zrobiona dla ludzi a tam garstka .

  2. Herhor pisze:

    I tylko przaśność prowincjionalna i słoma w butach nam pozostaje i kalosz Gosek

  3. Z polnej pisze:

    Końskie z takimi osobami pokazującymi sie w mieście jak Gosek Szydło czy Duda bedzie juz do końca swoich dni miastem prowincjonalno- katolsko -pisowskim z sitwą taka jak teraz przy korycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *