REKLAMA

Festyn św. Rocha w Gowarczowie z koncertem ‚Extazy’ [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na placu przed Szkołą Podstawową w Gowarczowie odbył się festyn rodzinny ku czci św. Rocha. Licznie przybyłym gościom czas umilały atrakcje kulturalne, kulinarne oraz koncerty, a gwiazdą wieczoru był zespół disco-polo „Extazy”. 

REKLAMA

„Bardzo dużo osób przyjechało na festyn ku czci św. Rocha, który się dziś odbywa. Wiemy o tym, że festyn zapoczątkował ksiądz Damian Spiżewski w 2005 roku. Gmina kontynuuje tę piękną tradycję. Mieszkańcy widzę, że licznie przybywają, przybywają również goście, którzy przyjeżdżają corocznie na to gminne święto i chcą spędzić ten czas ze sobą i z mieszkańcami” – mówi nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Oficjalne otwarcie wydarzenia poprzedziły występy muzyczne artystów działających przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Festyn otworzył o godzinie 17:00 gospodarz gminy. Kilka słów do zgromadzonych skierowali także starosta konecki Grzegorz Piec oraz poseł na sejm RP Andrzej Szejna.

REKLAMA

„Szanowni państwo, tak jak zawsze w Gowarczowie – jest piękna pogoda, jest wspaniały program, mnóstwo atrakcji i bardzo dużo mieszkańców. Jestem przekonany, że festyn się uda. Życzę państwu wspaniałej zabawy do późnych godzin wieczornych, a jeśli się da przedłużyć, to bawcie się do samego rana. Wszystkiego najlepszego, do zobaczenia podczas festynu” – przemawiał Grzegorz Piec.

Z posłem Szejną udało nam się porozmawiać o niedzielnym festynie.

„To nie jest zaskoczeniem dla kogokolwiek, że jestem dziś w Gowarczowie. Byłem tutaj co roku na festynie św. Rocha, dokładnie 15 sierpnia. Jeden rok przerwy ze względu na nieszczęsną pandemię, mam nadzieję, że ona do nas nie wróci. Widzę, że wszyscy oczekiwali tego festynu, że oddychają pełną piersią, że chcieli się spotkać, zobaczyć. Ta gmina, ten powiat charakteryzuje duża życzliwość między ludźmi i zawsze czy jestem w Gowarczowie, czy na festynie w jakiejkolwiek innej gminie to widzę ludzi, którzy wzajemnie się szanują” – opowiada nam Andrzej Szejna.

Zaraz po otwarciu wydarzenia wystąpiły „Bębnowianki”, a następnie wyświetlono filmy, które zgłoszono do „Turnieju sołectw”. Główna nagroda trafiła do sołectwa Morzywół, drugie miejsce zajęli przedstawiciele Bębnowa, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Ruda Białaczowska. Odbył się także konkurs skierowany do rodzin – przygotowano konkurencje takie jak rzut kluczem symbolizującym herb gminy Gowarczów do celu, quiz z wiedzy o gminie oraz skręcanie balonów na czas.

Na placu przy SP w Gowarczowie pojawiła się także strefa gastronomiczna, policjanci i strażacy prezentowali swoje służbowe wozy, a koła gospodyń wiejskich działające na terenie gminy oferowały swojskie potrawy. Własnoręczne dzieła można było podziwiać przy stoiskach Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej oraz świetlicy środowiskowej.

Najciekawsza dla zgromadzonych niewątpliwie była część koncertowa. Między występami wręczono też gminną nagrodę – Wawrzyna. O głównych atrakcjach wieczoru oraz laureacie gminnego wyróżnienia opowiedziała nam dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Elwira Sibiga.

„Od godziny 18:30 zacznie się blok koncertowy. Wystąpi zespół „Sufler”, „Folk Boys” i „Extazy”. W międzyczasie zostaną wręczone Wawrzyny i nagrody turniejowe. Będą nagrody turnieju sołectw, natomiast Wawrzyn otrzyma jeden podmiot – będzie to Wawrzyn specjalny dla zespołu Bębnowianka z okazji 10-lecia funkcjonowania zespołu, także takie uhonorowanie, podziękowanie za to, że zespół funkcjonuje mimo przeobrażeń, że zespół tworzy i reprezentuje naszą gminę” – opowiada nam Elwira Sibiga.

Wszystkie koncerty porwały tłumy do wspólnej zabawy, a część sceniczną podczas festynu zakończyła gwiazda wieczoru – zespół disco-polo „Extazy”.

Podczas imprezy oprócz posła Szejny i starosty Pieca obecni byli przedstawiciele powiatu koneckiego wicestarosta Wiesław Skowron i członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa, a także burmistrz Opoczna Dariusz Kosno.

Zdjęcia (własne, CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

3 thoughts on “Festyn św. Rocha w Gowarczowie z koncertem ‚Extazy’ [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *