REKLAMA

Wielkie zainteresowanie zbiórką nakrętek dla Dagmary!

Jak informują nas czytelnicy koordynowana przez Starostwo Powiatowew  Końskich zbiórka nakrętek dla chorej Dagmary cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych by oddać zakrętki było tak wielu, że zaledwie w kilkadziesiąt godzin specjalne serce ustawione pod jednostką się wypełniło!

REKLAMA

Serce dla Dagmary wypełniło się już w sobotę, a mieszkańcy nakrętki zostawiali w workach obok niego

Dagmara Michalska urodziła się przedwcześnie, ma też siostrę bliźniaczkę. Obie siostry są sparaliżowane i poruszają się na wózku, jednak u podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej dochodzi do tego także niepełnosprawność intelektualna. Mimo tych wszystkich przeciwności młoda kobieta chce walczyć o swoje zdrowia. To ona sama wymyśliła i zapoczątkowała zbiórkę nakrętek. Więcej o Dagmarze i o zbiórce znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ.

Władze powiatu koneckiego w środę pod swoją jednostką przy ulicy Staszica postawiły serce, do którego można wrzucać nakrętki. Tymczasem już w sobotę zapełniło się ono po brzegi! Obecnie mieszkańcy pozostawiają nakrętki obok instalacji, w workach. Wiadomo, że wszystkie zakrętki trafią do Dagmary, a następnie skupi je firma recyklingowa. Celem jest zebrane pieniędzy na zakup wózka elektrycznego oraz na rehabilitację na lokomacie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *