REKLAMA

Te groby w 2022 roku odnowią regionaliści [wideo]

W tym roku w okresie Wszystkich Świętych tradycyjnie miała miejsce zbiórka finansowa na rzecz odnowy zabytkowych grobów na koneckim cmentarzu. Wojciech Pasek zdradził nam, które groby i kiedy zostaną odnowione za zebrane środki.

REKLAMA
REKLAMA

Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podsumował tegoroczną zbiórkę charytatywną podczas spotkania w naszym programie TKN Studio. Rozmówca zapowiedział też, które nagrobki są rozpatrywane do remontu z zebranych środków:

– „W tym roku zebraliśmy dokładnie 18 tys. 704 zł i 89 groszy i te pieniądze, zgodnie z planami, przeznaczamy na odnowienie kwatery zabytkowych grobów przy kaplicy cmentarnej tuż przy wejściu na konecki cmentarz. Były jeszcze inne głosy, będziemy jeszcze analizować. Robimy w tej chwili kosztorysy, zbadamy na ile nam tych pieniędzy starczy, bo tych starych nagrobków jest tam sześć. Na pewno wszystkich nie uda nam się odnowić za te pieniążki”

REKLAMA

Według informacji, którą podał Wojciech Pasek renowacja nagrobków ma być realizowana w 2022 roku. W marcu PTTK będzie wyłaniać wykonawcę, w maju miałaby być podpisywana umowa, natomiast do końca października przyszłego roku groby powinny być już odnowione.

Sprawie odnowy zabytkowych nagrobków będziemy się stale przyglądać i w razie przystąpienia do realizacji na pewno Państwa poinformujemy. Organizatorzy już zapowiadają, że będą chcieli kontynuować kwesty na cmentarzach także w przyszłym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *