REKLAMA

Wiktoria Czyżewska mistrzynią Polski ADCC seniorek! [zdjęcia]

Nasza fighterka po ostatnich półzawodowych sukcesach na gali MMA federacji TFL nie spoczywa na laurach. W niedzielę Wiktoria Czyżewska reprezentująca Brawler Fight Club Końskie została mistrzynią Polski w formacie Abu Dhabi Combat Club. To prestiżowe zawody graplerskie. 

REKLAMA

Abu Dhabi Combat Club to największa na świecie organizacja submission fightingu. Najprościej ujmując to forma sportów walki dopuszczająca wyłącznie chwyty, a zabronione są uderzenia. Dozwolone są jednak techniki kończące – np. dźwignie, czy duszenia.

REKLAMA

Wiktoria Czyżewska dotychczas znakomicie odnajdywała się w Kick Boxingu, gdzie królują uderzenia. Tym razem zaskoczyła i zdobyła seniorskie (mając 17 lat) mistrzostwo Polski w ADCC podczas zawodów, które w niedzielę odbyły się w Warszawie –„Wracamy z Mistrzostw Polski ADCC, gdzie po trzech wygranych walkach stanęłam na najwyższym miejscu podium. Niestety z braku przeciwniczek w kategorii junior zdecydowaliśmy się wraz z trenerem, aby wystartować w kategorii senior – 65kg. Tym bardziej się cieszę, ponieważ były to moje drugie zawody bjj No GI, a pierwsze o tak wysokiej ogólnopolskiej randze” – mówi zawodniczka.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu na polu sportów walki!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *