REKLAMA

Wiktoria Czyżewska ze stypendium Ministra Edukacji i Nauki [zdjęcia]

13 uczniów i absolwentów z województwa świętokrzyskiego otrzymało stypendia Ministra Edukacji i Nauki. W gronie stypendystów znalazła się Wiktoria Czyżewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich.

REKLAMA

Dyplomy w środę 30 marca wręczyli wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.  „To początek waszej drogi, jesteście młodymi osobami, ale już z tak bogatym doświadczeniem, jak uzyskiwać sukces i jak do niego dążyć. Róbcie to dalej, bo to wspólne dobro. Stypendium jest dodatkiem do tego, co życie wam da za ten wysiłek. Mam nadzieję, że po latach powiecie, że był to dobry czas. To inwestycja dla was”– powiedział wręczając stypendia wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

REKLAMA

Do Ministerstwa Edukacji i Nauki z województwa świętokrzyskiego wpłynęły 52 wnioski dotyczące wyróżnienia uzdolnionych młodych osób. 13 z nich zostało nagrodzonych. Z powiatu koneckiego stypendium otrzymała Wiktoria Czyżewska, uczennica I LO w Końskich. 

Kandydatami do stypendium są uczniowie zarówno szkół publicznych, jak i niepublicznych. Warunkiem otrzymania wyróżnienia było osiągniecia sukcesu m.in. w olimpiadzie przedmiotowej krajowej lub turnieju, zostanie laureatem konkursu na pracę naukową. Stypendium wypłaca minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w postaci jednorazowej nagrody w wysokości 3 tysięcy złotych.

Zdjęcia (ŚUW w Kielcach):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *