REKLAMA

Worek medali przywiozły nasze drużyny karate z Kobierzyc [zdjęcia]

Ekipa karateków z Brawler Fight Club, Konecki Klub Karate oraz Sekcja Karate z Niekłania Wielkiego przywiozły z VII Miedzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin „Kobierzyce Cup” duży worek medali! Dwa z nich były złote. W swoich kategoriach wygrali: Wiktoria Czyżewska oraz Szymon Zych.

REKLAMA

W turnieju wystartowało około 660 zawodników z 6 państw i 56 klubów z Polski. Z sekcji karate w Niekłaniu Wielkim, która na co dzień trenuje w SKSW Skarżysko pod okiem sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego wystartowało 5 zawodników. Na podium stanęła trójka z nich! I miejsce wywalczył Szymon Zych, III miejsca wywalczyły Ola Domagała i Klaudia Trudnos. Julia Domagała zajęła 5 miejsce, a Kasjan Sroka odpadł w 1/8 finału. Zawodnicy SKSW wywalczyli łącznie 8 medali.

Wiktoria Czyżewska na najwyższym stopniu podium.

Z Brawler Fight Club Końskie wystartowały 3 zawodniczki: Alicja Kośka, Wiktoria Czyżewska i Natalia Więckowicz, a dwie z nich zdobyły medale! –„Wiktoria Czyżewska po 4 ciężkich walkach, w tym dwóch z reprezentantkami Ukrainy, stanęła na najwyższym podium, zdobywając złoty medal w kategorii 12-13 lat (-55kg). Jestem bardzo zadowolona z tego wyniku, gdyż jak wiadomo Litwa i Ukraina, to jedne z najsilniejszych ekip w Europie. Pierwszą walkę Wiktoria, stoczyła z reprezentantką tego kraju w Mistrzostwach Europy. Alicja Kośka zajęła drugie miejsce w kategorii 14-15 lat (pow. 60kg). Stoczyła 3 walki i uległa dopiero w finale zawodniczce z Kobierzyc. Nie powiodło się tym razem najmłodszej Natalce. Pierwszą walkę wygrała ze znaczną przewagą. Przegrała dopiero walkę o wejście do strefy medalowej. Jestem bardzo dumna z wyniku moich podopiecznych, gdyż turniej stał naprawdę na wysokim poziomie. Nie widziałam ani jednej słabej walki. Chciałabym z tego miejsca podziękować Gminie Końskie, która współfinansowała to zadanie z dotacji. Dzięki takiemu wsparciu zawodniczki reprezentujące nasz klub mogły pojechać na ten turniej, gdyż taki wyjazd to spory wydatek. Jak widać nie zmarnowaliśmy szansy i wracamy do Końskich z dwoma najwyższymi wynikami.” – powiedziała nam sensei Beata Kij, trener karate w Brawler Fight Club, który działa w ramach Koneckiego Stowarzyszenia Sportu i Kultury. Tak jak powiedziała pani trener to zadanie było współfinansowane ze środków dotacji Gminy Końskie.

REKLAMA

Konecki Klub Karate Kyokushin na Kobierzyce Cup 2017. Foto: KKKK Końskie

W zawodach udział wziął także Konecki Klub Karate Kyokushin. Zawodnicy Mateusza Garbacza z Kobierzyc do Końskich przywieźli pięć krążków. Srebrne medale zdobyli Olgierd Kowalski oraz Aniela Kopytko. Brązowe wywalczyli: Oliwia Małecka, Julia Tarasińska i Zofia Kozielska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *