REKLAMA

Wszystkich Świętych w powiecie koneckim. Bez tłumów na cmentarzach [zdjęcia]

Spokojny przebieg ma uroczystość Wszystkich Świętych w powiecie koneckim. Na większych i mniejszych cmentarzach jest sporo osób, ale nie ma wielkiego ścisku i tłumów. Przypominamy, że niemal na wszystkich nekropoliach trwają kwesty na rzecz Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej. W Końskich wolontariusze zbierają także na odbudowę zabytkowych nagrobków. 

REKLAMA

Młodzież z ZSP nr 1 w Koińskich kwestuje na rzecz Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej na koneckim cmentarzysku.

Na rzecz hospicjum zbiera młodzież z różnych szkół wraz z nauczycielami oraz członkowie stowarzyszenia, które prowadzi jednostkę. Z kolei regionaliście, członkowie PTTK i miłośnicy historii gromadzą środki w Końskich na odnowę zabytkowych grobów. Zbiórka na hospicjum trwa tylko dziś. Regionaliście zbierać środki będą jeszcze także w sobotę i niedzielę.

Na cmentarzu w Końskich obowiązuje jednostronny ruch (z wjazdem od strony ulicy Partyzantów), zmiany ruchu drogowego mają miejsce także w Miedzierzy i Czarnej.

REKLAMA

Z informacji, które do nas docierają wynika, że wszędzie jest w miarę spokojnie, a na cmentarzach nie ma tłumów. Być może jest to spowodowane tym, że wiele osób postanowiło odwiedziny na grobach rozbić na trzy weekendowe dni. Wyjątkiem jest cmentarz w Czarnej, gdzie kierowcy mogą spodziewać się około 30 minutowych korków.

Nasi reporterzy odwiedzili kilka cmentarzy – między innymi w Końskich, Kazanowie, Odrowążu, Niekłaniu i Czarnej. Zobaczcie zdjęcia. Wieczorem u nas materiał wideo.

Zdjęcia (A. Góral, od czytelników):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *