REKLAMA

Budżet Obywatelski Końskich. Znamy propozycje zadań! [wideo]

Znamy już inwestycje, które zostały zgłoszone do sfinansowania przez Budżet Obywatelski. Wkrótce rozpocznie się głosowanie nad wyborem trzech spośród pięciu zadań. 

REKLAMA

„Komisja analizując wnioski, ich zgodność z regulaminem, czyli po pierwsze – czy dotyczy to zadań gminnych, po drugie – czy dotyczy to nieruchomości należących do gminy i dla których gmina może być dysponentem, po trzecie wreszcie – czy wartość zadania zmieści się w tych 150 tys. zł, oceniła, że do etapu głosowania dopuścić należy pięć z tych sześciu wniosków […] W przypadku modernizacji parkingu przy cmentarzu w Nieświniu, według oceny właściwego wydziału, tam będą problemy żeby w dobrym standardzie zmieścić się w 150 tys. zł. Myślę, że znajdziemy inny sposób, żeby sytuację osób korzystających z tego parkingu poprawić. Poddanie pod głosowanie projektu, który potem nie mógłby być realizowany, wydaje mi się rzeczą antydemokratyczną […] Natychmiast z chwilą opublikowania zarządzenia o dopuszczeniu do głosowania, czyli tak naprawdę od przyszłego poniedziałku, rozpocznie się etap głosowania”

REKLAMA

Pięć inwestycji, które będą przedmiotem wyboru to:

  1. Modernizacja OSP Bedlenko
  2. Budowa placu zabaw w Pile
  3. Remont boiska w Rogowie
  4. Powstanie ścieżki rekreacyjno-zabawowej w Wincentowie i Starym Dziebałtowie
  5. Doposażenie Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej. W tym przypadku to zamiar rozbudowy widowni i zakup stołów teqball. Zadanie będzie trzeba prawdopodobnie ograniczyć do samej infrastruktury obiektu, ponieważ 150 tys. zł przy obecnej inflacji to nie jest duża suma pieniędzy.

REKLAMA

One thought on “Budżet Obywatelski Końskich. Znamy propozycje zadań! [wideo]

  1. lutek pisze:

    Juz z obywatelskiego wybudowano plac ćwiczeń na Browarach i Starym Młynie. RDZA DOOKOŁA , A ĆWICZĄCYCH NIE MA, CZYBA ,ŻE „PODNOSZĄCY CIĘŻARY”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *