REKLAMA

Za nami drugie Mistrzostwa Końskich w pływaniu [wideo, zdjęcia]

W sobotę miały miejsce już drugie Mistrzostwa Końskich w Pływaniu o Puchar Burmistrza. W sumie w zawodach wzięło udział 53 zawodników. Za organizację imprezy odpowiadało Koneckiego Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji, a mistrzostwa rozegrano na Pływalni Miejskiej w Końskich. 

REKLAMA

„W zeszłym roku pod hasłem ‚Niepodległa’ odbyły się pierwsze Mistrzostwa Końskich w pływaniu. Zawody adresowane są do mieszkańców gminy Końskie, do osób, które chcą i lubią tę dyscyplinę. Są to zawody, które mają na celu popularyzację pływania tutaj na terenie miasta i gminy Końskie” – opowiada Marek Jędrasik, organizator zawodów.

Najlepszymi zawodnikami po zsumowaniu wszystkich punktów okazali się Magdalena Gorostiza i Adam Skwara. Na podium medale i upominki dla najlepszych w poszczególnych siedmiu kategoriach wręczał burmistrz Końskich Krzysztof Obratański wraz z przedstawicielami Koneckiego Stwoarzyszenia Sportu i Rekreacji. Jednak tak naprawdę wszyscy uczestnicy mogli czuć się zwycięzcami, bo w tej imprezie chodziło przede wszystkim o doskonalenie pływackich umiejętności i integrację środowiska -„Gratuluje serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział, a szczególnie tym, którzy stanęli na podium i mogli powiększyć swój medalowy dorobek. To drugie, ale myślę, że nie ostatnie zawody. Nie mówię więc ‚żegnamy’, a do zobaczenia za rok” – przemawiał do nagradzanych burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Listę zwycięzców kategorii publikujemy poniżej: 

Kategoria 2011 i młodsi, 25 m stylem dowolnym – Hanna Grzegorczyk; Maciej Świercz
Kategoria 2009-2010, 25 m stylem dowolnym – Gabriela Jankowska; Wojciech Dytman
Kategoria 2007-2008, 50 m stylem dowolnym – Adrianna Grzelka; Jakub Kosierkiewicz | stylem grzbietowym – Natalia Świeboda | stylem klasycznym – Oliwia Chwaścińska
Kategoria 2006-2005, 50 m stylem dowolnym – Alicja Kasielska; Szymon Grot
Kategoria 2004-2001, 50 m stylem dowolnym – Zuzanna Brzezińska; Adam Skwara | grzbietowym – Konrad Nowakowski
Kategoria OPEN, 50 m stylem dowolnym – Magdalena Gorostiza; Paweł Wiśniewski

A już w sobotę w Pływalni Miejskiej w Końskich odbędzie się kolejna edycja Koneckiej Ligi Pływackiej. Tym razem zainteresowani będą mogli mierzyć się w stylach dowolnym oraz klasycznym. Zapisywać można się u koneckich trenerów pływania oraz na kasie basenu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *