REKLAMA

Za nami V Konecki Maraton Pływacki. Tym razem bez rekordu [wideo, zdjęcia]

Konecki Maraton Pływacki to już tradycja! Za nami piąta edycja tego wydarzenia i ponownie na Pływalni Miejskiej w Końskich próbowano ustanowić rekord Konecczyzny w ciągłym pływaniu przez godzinę. W sobotę ta sztuka się nie udała. 

REKLAMA

Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Koneckiego Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji –„Mamy około 50 uczestników. To klub LKS Opocznianka Opoczno, UKS Wodnik, KSSiR Końskie oraz zawodnicy goście, np. takim gościem jest kapitan klubu Superligi Piotrkowianina Piotrków Trybunalski Piotr Swat. Dzieci do 11 roku życia płyną po 25 metrów i są to dwie ekipy: Opoczno i Końskie. Zawodnicy starsi bez ograniczenia wiekowego płyną po 50 m w zmianach” – tłumaczy Maciej Kiełbowski z KSSiR Końskie, organizator zawodów.

REKLAMA

Maraton polegał na ciągłym pływaniu przez godzinę na sześciu torach zawodników w trybie sztafetowym. Do pobicia był wynik z poprzednich lat wynoszący około 24 przepłynięte kilometry. Tym razem niestety nie udało się go pobić, a zawodnicy przepłynęli łącznie nieco ponad 22,5 kilometra. Zobaczcie naszą relacje wideo i foto, a także wyniki z V Koneckiego Maratonu Pływackiego.

Wyniki:
Łączny dystans: 22675 m
1. 2350 m – Dzieci UKS KSSiR z Końskich
2. 3075 m – KSSiR
3. 5250 m – Wodnik (Rekord toru) I miejsce
4. 4675 m – LKS Opocznianka II miejsce
5. 3875 m – Amatorzy dorośli III miejsce
6. 3450 m – LKS Opocznianka dzieci

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *