REKLAMA

Za nami XXVI Konecki Rajd Rowerowy [wideo, zdjęcia]

W sobotę w godzinach porannych około 150 rowerzystów wyruszyło na trzy trasy rajdu rowerowego organizowanego przez PTTK w Końskich. Niektórzy uczestnicy przebyli nawet 150 kilometrów!

REKLAMA

O całym wydarzeniu i zmianach na przestrzeni lat opowiedziała nam Magdalena Weber, organizatorka z ramienia PTTK Końskie – „W tym roku mamy 26. edycję Koneckiego Rajdu Rowerowego. Kiedyś był to maraton, a trasy opiewały na kilkaset kilometrów, a teraz najdłuższą mamy 150 kilometrów. No i trasy już nie takie szosowe pod kolarki i cienkie opony, tylko troszkę więcej jazdy terenowej wprowadziliśmy”.

Wyznaczono trzy trasy, z którymi zmierzyli się uczestnicy. Cykliści mieli do wyboru 75 km, 110 km oraz 150 km. Wszystkie rozpoczynały się i kończyły w Sielpi.

REKLAMA

„W tym roku mamy trzy trasy do wyboru. To 75, 110 i 150 kilometrów. Ta najkrótsza, tutaj po okolicach powiatu koneckiego, bardziej terenowa. Natomiast dłuższe prowadzą uczestników w okolice Skarżyska, Bliżyna. Ta najdłuższa, 150 km, aż pod Szydłowiec” – opowiadała organizatorka.

Pogoda zapowiadała się niepewnie, chociaż ostatecznie kolarzy nie zastał deszcz. Mimo chłodnej temperatury rano, na rajd zarejestrowało się wielu uczestników z przeróżnych stron powiatu i nie tylko. Ponadto pojawiły się grupy zorganizowane.

„W tej chwili zarejestrowało się 150 osób, ale mamy jeszcze chwilkę czasu, bowiem start jest ruchomy i na uczestników czekamy do godziny 10:30” – opowiadała nam Magdalena Weber.

Uczestnicy byli pozytywnie nastawieni na starcie, co potwierdzały ich uśmiechy. Nasza redakcja, wraz z organizatorami, życzyła rowerzystom powodzenia i dobrej pogody. W sobotę cykliści ukończyli to ciekawe wydarzenie, a następnie mieli czas na wspólną integrację. Z kolei w niedzielę mają odebrać dyplomy i medale. Wśród uczestników rozlosowane będą także upominki.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *