REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego w gminie Smyków [zdjęcia]

Uczniowie ze szkół podstawowych z Królewca i Miedzierzy zakończyli dziś rok szkolny 2019/2020. Ze względu na pandemię koronawirusa szkoły nie mogły zorganizować tradycyjnych uroczystości.

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego zwykle rozpoczynała msza święta, która w tym roku odbyła się dzień wcześniej – 25 czerwca. Natomiast w piątek od godz. 9.00 szkoły w gminie Smyków rozdały świadectwa uczniom poszczególnych klas w halach sportowych, w półgodzinnych odstępach czasu.

REKLAMA

Na uroczystościach w Szkole Podstawowej w Królewcu i w Szkole Podstawowej w Miedzierzy pojawili się wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec, zastępca wójta Jerzy Duda oraz inspektor ds. oświaty, kultury i sportu Sylwia Dulewicz. Szkołę w Królewcu pożegnało 18 uczniów. Zespół Królewiaczki oraz jego opiekunowie: Agnieszka Nowacka i Anna Gorzelak otrzymali z rąk wójta i zastępcy statuetki i dyplomy. Włodarz pogratulował im wybitnych osiągnięć artystycznych oraz podziękował za promocję gminy Smyków. Następnie nagrodził stypendiami najlepszych uczniów szkoły.

Klasa VII pożegnała 17 absolwentów Szkoły Podstawowej w Miedzierzy przedstawiając symboliczną akademię. Następnie wójt Jarosław Pawelec, w asyście zastępcy Jerzego Dudy, wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom, gratulując im osiągniętych wyników. Wójt podziękował dyrekcjom szkół oraz gronu pedagogicznemu za ich wysiłek oraz dobrą współpracę.

Zdjęcia (Gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *