REKLAMA

Zanieczyszczenia w Gosaniu usunięte? Tak twierdzi przedsiębiorca

Od kilku lat trwały starania gminy Stąporków o usunięcie odpadów zgromadzonych przez jednego z przedsiębiorców na jednej z działek w Gosaniu. Osoba ta powiązana była także ze składowiskiem w gminie Fałków. Teraz okazuje się, że przedsiębiorca prawdopodobnie działkę oczyścił. 

REKLAMA

„Do Urzędu Miejskiego w Stąporkowie wpłynęło pismo pełnomocnika reprezentującego przedsiębiorcę, który nielegalnie zgromadził odpady w miejscowości Gosań informujące o ich usunięciu! Okoliczność ta będzie podlegała weryfikacji. Ten sam przedsiębiorca zarządzał składowiskiem odpadów w Fałkowie” – informuje na swoim fanpage poseł na Sejm RP Mariusz Gosek.

W celu zweryfikowania pisma teraz urzędnicy z gminy Stąporków będą musieli wykonać prace na miejscu sprawdzając czy odpady faktycznie zostały sprzątnięte.

REKLAMA

W gminie Stąporków trwają także działania związane ze składowiskiem w Odrowążu – sprawa przekazana zostanie do Departamentu ds. zwalczania przestępczości z nielegalnymi odpadami nadzorowanego przez wiceministra Jacka Ozdobę.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *