REKLAMA

Zatrzymani z kontrabandą [wideo, zdjęcia]

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno–Skarbowego przejęli blisko 1500 kilogramów krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W związku z tą sprawą zostało zatrzymanych trzech mężczyzn.

REKLAMA

We wtorek funkcjonariusze policji dotarli do jednej z posesji w powiecie koneckim, gdzie ujawnili ponad 1 tonę liści tytoniu oraz blisko 450 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 57, 42 i 39 lat. Trafili oni do policyjnego aresztu. Wstępne wyliczenia śledczych wskazują uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę ponad 1 miliona złotych. Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyznom grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Zatrzymani z kontrabandą [wideo, zdjęcia]

  1. Policja konecka ściga jedynie pospolitych przestępców. Kiedy pojawią się informacje o mafii, w której biorą udział osoby na stanowiskach, oni tych informacji nie zauważają. Ofiara takiej mafii musi bronić się sama. To, co mam na myśli dotyczy rejonu Stąporkowa. Mafijna banda pozostaje od lat bezkarna, a na osobę zawiadamiającą właściwe służby sąd w Końskich nasłał kuratora na życzenie kogoś z przestępczej grupy. Tak się jednak nie da w państwie prawa. Nie da się być na usługach mafii a jednocześnie pełnić służbę państwu. Ta zasada nie trafia do przekonania ani policji ani pozostałym służbom zaangażowanym w ochronę tej grupy. Działają w przekonaniu o swojej bezkarności że względu na swoją pozycję. A tak się jednak nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *