REKLAMA

Żłobek i Przedszkole ‚Bajkowa Kraina’ to dobry wybór! [zdjęcia]

Celem kadry Przedszkola i Żłobka „Bajkowa Kraina” jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. W swoich działaniach postępujemy zgodnie z myślą „Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości” /Carl Rogers/. Zarówno do Żłobka, jak i Przedszkola trwają zapisy. 

REKLAMA

Zespół „Bajkowej Krainy” pragnie aby Twoje dziecko rozwijało się w miłej, przyjaznej atmosferze i wykorzystywało w pełni swoje możliwości. Placówka mieści się w wolnostojącym budynku przy ulicy Towarowej 4, w cichej i kameralnej części Końskich. Otwarta jest w godzinach od 6.30 do 17.30. Dysponuje własnym placem zabaw, dobrze wyposażonymi salami edukacyjnymi dla każdej grupy wiekowej. Obecnie posiada cztery sale dydaktyczne, w których prowadzone są zajęcia edukacyjne. Sale są jasne i bardzo słoneczne, dostosowane do potrzeb i wieku dzieci oraz standardów i norm obowiązujących przedszkola i żłobki. Wystrój przedszkola oraz Żłobka zmienia się w zależności od omawianej tematyki, wydarzeń i pory roku, co wpływa na dobry nastrój dzieci, tworzy domową atmosferę oraz porządkuje wiedzę przedszkolaków o otaczającym świecie. Każdego dnia staramy się, aby nasi wychowankowie czuli się tu bezpiecznie i radośnie.

REKLAMA

Dzieciom zapewnione są warunki umożliwiające kształtowanie u nich takich cech jak: pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz umiejętność korzystania ze swojego potencjału. To wszystko już od wczesnego dzieciństwa dzięki działającemu przy przedszkolu Żłobku „Bajkowa Kraina”. Placówki zapraszają wszystkie dzieci oraz rodziców do grupy Żłobkowej, gdzie zapewniona jest profesjonalna opieka i edukacja dzieci od 6 miesiąca życia dzieci do 3 lat.

Żłobek jest ciągle rozwijany by zaspokoić wszelkie potrzeby dzieci ale również spokój ducha rodziców, którzy mogą realizować się w swojej pracy zawodowej, mając pewność, że jego dziecko czuje się bezpieczne i kochane. Obecnie prowadzony jest otwarty nabór na nowy rok szkolny 2020/2021. W związku z tym, że społeczność „Bajkowej Krainy” widzi duże zainteresowanie i potrzebę do tworzenia miejsc, w których dzieci czują się dobrze – planuje stworzenie dodatkowej grupy żłobkowej, aby wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z bogatej oferty i poczuć się częścią placówki.

Prowadzony jest także nabór na nowy rok szkolny do wszystkich grup przedszkolnych dzieci w przedziale wiekowy od 2.5 lat 6 roku życia. W przedszkolu i żłobku „Bajkowa Kraina” dzieci są kochane, kadra ceni ciepłą atmosferę, dba o dobre relacje, szanuje się wzajemnie, rozwija się i znajduje dobre rozwiązania, ponieważ ma jasno określony cel – sukces dziecka! To właśnie, zapewni Twojemu dziecku kadra  Żłobka oraz Przedszkola „Bajkowa Kraina”. To wyjątkowe miejsce stworzone z pasji i doświadczenia, w którym otacza się czułą i troskliwą opieką każde dziecko, aby mogło poczuć się jak w drugim domu. Nauczyciele za cel postawili sobie stworzenie miejsca, w którym każde dziecko poczuje się bezpiecznie i od najmłodszych lat będzie wspierać ich całościowy rozwój, w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Dlatego stwarzono bezpieczne warunki do zdobywania wiedzy oraz niezbędnych umiejętności, potrzebnych w dalszej edukacji  podopiecznych.

W „Bajkowej Krainie” stawia się na dobro dziecka, kontakt z naturą, zachęca dzieci do poznawania świata poprzez eksperymenty, zachęcając tym samym do poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Dzieci włączane są w różnego rodzaju akcje charytatywne. Dzieciom zapewnia się wszechstronną edukację i dba o ich jak najlepszy rozwój. Kadra rozumie indywidualne potrzeby każdego dziecka i umie dostosować się do jego potrzeb. Od najmłodszych lat dzieci w Przedszkolu uczestniczą w zajęciach dydaktycznych. Zdobywają też bardzo szeroką wiedzę i dzięki temu są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkołach.

Plan dnia przedszkola jest różnorodny, ciekawy i bogaty w różne zajęcia dodatkowe: zajęcia z kinezjologii edukacyjnej, muzyczno – ruchowe, plastyczne, taniec, gimnastykę czy też rytmikę. W placówce każdego dnia prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Dodatkowo organizowane są także zajęcia z języka hiszpańskiego, które odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdej grupie przedszkolnej, a wszyscy korzystamją z wyjazdów do groty solnej, co wpływa pozytywnie na odporność przedszkolaków. Wychowawcy przedszkola w ramach zajęć dodatkowych, prowadzą kółka zainteresowań. Przykładem jest kółko kulinarne oraz kółko doświadczalno – eksperymentalne. Przedszkole uczestniczy w różnych Ogólnopolskich Projektach Edukacyjnych. Domeną przedszkola jest organizacja uroczystości o charakterze rodzinnym, promujących wartość wychowania przedszkolnego oraz kształtujących postawę dobrego przedszkolaka, przestrzegającego obowiązujących norm i zasad współżycia społecznego.

W „Bajkowej Krainie” dzieci nigdy się nie nudzą. Zabawy, teatrzyki, koncerty, wycieczki, warsztaty tematyczne, to tylko niektóre z proponowanych zajęć. Codziennie wychowawcy dbają o to, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpieczne i szczęśliwe. Nauczyciele są wrażliwi na sygnały dziecka. Najmłodsi traktowani są poważnie i z szacunkiem. Stawia się tma na stopniową i niewymuszoną adaptację, ściśle współpracując z rodzicami. Tradycją są co roczne zajęcia adaptacyjne, by rodzice mogli się bliżej poznać i spędzić czas na zabawach ze swoimi dziećmi. Rodzice są włączani w proces edukacyjny i traktowani jako ważni partnerzy dla przedszkola.

Nauczyciele to kreatywni pedagodzy, posiadający wysokie kwalifikacje, doświadczenie, zaangażowanie oraz pasję nauczania. Swoją pracę opierają na dialogu z rodzicami, którzy pełnią bardzo ważną rolę w codziennym życiu placówki. Kadra dąży do kreatywnego i poznawczego rozwoju każdego dziecka, oferuje duży wybór atrakcyjnych i twórczych zajęć. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, sprawdzonej organizacji i wykwalifikowanej kadrze, zapewnia dzieciom komfortowe warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, gwarantując przy tym znakomitą zabawę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać „Bajkową Krainę”, do współpracy z nami, zachęcamy do zapisu swoich pociech, zarówno do naszego Żłobka jak i Przedszkola. Przedszkole i Żłobek „Bajkowa Kraina” to miejsce rodzinne, miłe i gościnne dla każdego dziecka. Serdecznie zapraszamy, abyście mogli się przekonać o tym sami.

Prywatne Przedszkole „Bajkowa Kraina” z oddziałami integracyjnymi
ul. Towarowa 4
26 –200 Końskie

Informacje i zapisy pod numerami:
Tel: (041) 372 25 51
Tel: 884 884 733 lub osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00– 16:00
e– mail :[email protected]
www.bajkowakraina.edu.pl

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *