REKLAMA

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP na trasie przez Końskie od 11 grudnia

Od niedzieli 11 grudnia zmienia się rozkład jazdy PKP. Także na linii kolejowej nr 25, która wiedzie między innymi przez gminy Końskie, Stąporków i Gowarczów. W tej sprawie Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wystosował specjalny komunikat. Zamieszczamy go w całości poniżej. 

REKLAMA

W związku ze zmianą rozkładu jazdy pociągów, która wchodzi w życie 11 grudnia br. modyfikacji ulega oferta połączeń regionalnych na linii kolejowej nr 25 na odc. Skarżysko-Kamienna – Końskie – Opoczno – Łódź.

REKLAMA

W ramach uzgodnień prowadzonych przez właściwych organizatorów publicznego transportu zbiorowego tj. Województwa: Świętokrzyskie i Łódzkie siatka połączeń na w/w linii zostaje zagęszczona do 7 par pociągów w dobie kursujących na odcinku Skarżysko Kam. – Opoczno, w tym 3 pary pociągów bezpośrednich w relacji Skarżysko Kam. – Łódź – Skarżysko Kam.
Obsługę połączeń na LK25 odc. Skarżysko-Kamienna – Końskie – Opoczno – Łódź zapewnią dwaj operatorzy kolejowi: POLREGIO S.A. oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o.

Podwyższony standard podroży zapewnią nowoczesne pojazdy Impuls 2 o napędzie elektryczno – spalinowym (tzw. hybrydy) obsługiwane przez ŁKA, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej możliwości ruchowej wyposażone m.in. w  klimatyzację, monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe, Wi-Fi, gniazdka elektryczne i USB oraz defibrylatory AED, zapewniające jednorazowo przewóz nawet 300 osób.

Przejazd pociągiem na odc. Skarżysko-Kamienna – Końskie – Opoczno – Łódź odbywać się będzie na podstawie biletu według oferty pozataryfowej „Bilet dobrych relacji” oraz „Połączenie w dobrej cenie”, z wyłączeniem oferty regionalnej „Bilet Świętokrzyski”. Powyższe jest uzasadnione koniecznością ujednolicenia taryfy cenowej obowiązującej na styku obydwu województw.

REKLAMA

4 thoughts on “Zmiany w rozkładzie jazdy PKP na trasie przez Końskie od 11 grudnia

 1. Bolu pisze:

  Trasa Końskie Skarżysko w końcu jest właściwie skomunikowana, szkoda tylko ze nie ma już pociągu z Łodzi, który dojeżdzał do Końskich po 20.00

 2. Tadeusz Grajpel pisze:

  Pytanie- dlaczego rozkład się nie otwiera?
  Po słowach – zamieszczamy go w całości poniżej- , mam reklamę dachów i grafikę z pociągiem. Rozkładu brak.

 3. gosc pisze:

  Podobno kursy do Łodzi były popuralne? To dlaczego zmieniono na niekorzyść pasażerów? Teraz jest gorzej.
  Do Łodzi są 4 kursy:
  – pierwszy o godz. 7:48
  – ostatni powrotny z Łodzi do Końskich o 15:19.

  Do Skarżyska Kamiennej jest lepiej niż w poprzenim rozkładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *