REKLAMA

Znamy zwycięzców konkursu ‚Przywróćmy Ich Pamięć – W Hołdzie Bohaterom’

Znamy już zwycięzców i wyróżnionych V edycji Gminnego Konkursu „Przywróćmy Ich Pamięć – W Hołdzie Bohaterom”. Nagrody dla uczestników zostaną wręczone 23 czerwca w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Zdjęcie: archiwum tkn24.pl

18 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Emilii Plater  w Końskich odbył się V Gminny Konkurs Historyczny „Przywróćmy Ich Pamięć – W Hołdzie Bohaterom” – Konkurs Wiedzy o Historii i Postaciach Żołnierzy Wyklętych.  Do konkursu przystąpiło 31 uczniów klas VII i VIII. Uczniowie reprezentowali: Szkołę Podstawową nr 1 w Końskich, Szkołę Podstawową nr 2 w Końskich, Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie, Szkołę Podstawową w Kopaninach, Szkołę Podstawową w Dziebałtowie, Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach, Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który składał się z 20 pytań. Należalo rozwiązać zadania z następujących obszarów tematycznych: „Droga Wyklętych”, Witold Pilecki „Witold”, Stanisław Sojczyński „Warszyc”, Heronim Dekutowski „Zapora”, Danuta Siedzikówna „Inka”, Łukasz Ciepliński „Pług”, Franciszek Jaskólski „Zagończyk”, Zygmunt Błażejewicz „Zygmunt”, Henryk Flame „Bartek”, Mieczysław Wądolny „Mściciel”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Marta Długosz – przewodnicząca, Alina Gwardecka, Katarzyna Opala i Iwona Kasielska.

REKLAMA

Wyniki:
I miejsce: Mikołaj Śmidl ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, opiekunem jest Iwona Kasielska,
II Miejsce: Karolina Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, opiekunem jest Katarzyna Gloger,
III miejsce: Michał Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, opiekunem jest Iwona Kasielska.

Wyróżnienia otrzymali:
– Wiktor Szmit z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Małgorzata Ciszek,
– Kacper Mytkowski ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, opiekunem jest Alina Gwardecka,
– Jakub Swat z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Małgorzata Ciszek.

26 lutego w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich została rozstrzygnięta V edycja konkursu plastycznego „PRZYWRÓĆMY ICH PAMIĘĆ – W HOŁDZIE BOHATEROM”. Komisja konkursowa w składzie: Kamila Dobrowolska – przewodnicząca, Waldemar Kacperski i Justyna Soja-Sadowska ocenili 20 prac i przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Maja Joachimiak z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem jest Justyna Soja-Sadowska,
II miejsce: Marta Miler ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, opiekunem jest Jadwiga Bernat,
III miejsce: Martyna Durlik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, opiekunem jest Waldemar Kacperski.

Wyróżnienia:
– Kinga Witczak ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach, opiekunem jest Monika Jańczyk,
– Filip Dziurdź ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, opiekunem jest Waldemar Kacperski
– Aleksandra Gardulska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, opiekunem Justyna Soja-Sadowska.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec czerwca w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *