REKLAMA

ZPO w Nieświniu po termomodernizacji. Zobaczcie efekty [wideo, zdjęcia]

We wtorek 13 października w Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu miały się odbyć gminne uroczystości  związane ze Świętem Komisji Edukacji Narodowej. Podczas spotkania placówka miała zostać oficjalnie zaprezentowana po termomodernizacji zakończonej na początku tego roku, jednak obchody Dnia Nauczyciela ze względu na epidemię zostały odwołane. Postanowiliśmy więc przybliżyć Państwu tę inwestycję.

REKLAMA

„W ostatnich latach przeprowadzono szereg prac mających zwiększyć komfort nauczycieli, uczniów, a zwłaszcza dzieci chodzących do przedszkola w Nieświniu. To termomodernizacja, która zakończyła się na początku tego roku, której towarzyszyły pewne zabiegi wewnętrzne nie tylko związane z oszczędnością energii, ale i zwiększeniem funkcjonalności pomieszczeń, zwłaszcza w części przedszkolnej” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

W ramach termomodernizacji docieplono dach i ściany, częściowo wymieniono okna, wymieniona została także instalacja elektryczna. Zainstalowano energooszczędne oświetlenie, przeprowadzono również prace remontowe mające na celu poprawę estetyki. W części przedszkolnej przystosowano placówkę do potrzeb najmłodszych. Dzięki przeprowadzonym robotom szkoła zdecydowanie zmieniła swoje oblicze.

REKLAMA

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1 milion 200 tysięcy złotych, z czego część pochodziła ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wniosek o dotację na termomodernizację budynków użyteczności publicznej objął także Wiejski Dom Kultury w Kornicy oraz zachodnie skrzydło Pałacu Tarnowskich w Parku Miejskim w Końskich.

Przypomnijmy, że w poprzednim roku przy ZPO w Nieświniu powstało także boisko z poliuretanu. Służy ono społeczności szkolnej w czasie lekcyjnym, a po południu jest ogólnodostępne. Szeroko o inwestycji informowaliśmy TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *