REKLAMA

To będzie pierwsza impreza po epidemii. PTTK zaprasza na Konecki Maraton Pieszy! [wideo]

To doskonała wiadomość dla miłośników turystyki pieszej! Po przerwie związanej z epidemią wracają imprezy organizowane przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Już 20 i 21 czerwca odbędzie się XXVIII Konecki Maraton Pieszy. UWAGA: Zapisy tylko do 8 czerwca i tylko drogą elektroniczną!

REKLAMA

Konecki Maraton Pieszy na 50 km odbędzie się w zaplanowanym terminie, ale w innej niż dotychczas formule. Przede wszystkim nie będzie masowego startu i uroczystego zakończenia. Najważniejsze zmiany to:

  • XXVIII Konecki Maraton Pieszy będzie imprezą indywidualną o charakterze turystyczno-rekreacyjnym,
  • odbędzie się w dniu 20 czerwca 2020 r. (sobota), ALE jeżeli ilość zgłoszonych uczestników przekroczy liczbę dozwoloną w obowiązujących przepisach prawnych, dopuszczona zostanie możliwość pokonywania trasy także w niedzielę 21 czerwca 2020 r. 
  • nie będzie wspólnego startu uczestników, ani uroczystego zakończenia,
  • maile z potwierdzeniem zgłoszenia, przesłane zostaną do każdego po weryfikacji wpłaty
  • organizatorzy nie przyjmują rezerwacji noclegów
  • start będzie miał miejsce w Końskich
  • uczestnicy otrzymają odlewane medale

Trasa Koneckiego Maratonu Pieszego ma charakter pętli z początkiem i końcem w Końskich. Przebiega głównie znakowanymi szlakami turystycznymi z Końskich przez: Starą Kuźnicę, Furmanów, Wielką Wieś, Grzybów, Czarniecką Górę, Wąsosz, Niebo do Końskich. Dokładny opis wraz z mapką trasy będzie dostępny od dnia 15 czerwca (poniedziałek) na stronie internetowej www.pttkkonskie.pl.  Obowiązkiem każdego uczestnika jest wydrukowanie i posiadanie karty startowej na trasie Maratonu.  Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie na stronie organizatora – TUTAJ.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *