REKLAMA

Czwarty transport darów na Ukrainę wyruszył z Fałkowa

W  ostatnich tygodniach przedstawiciele Gminy Fałków dostarczyli czwarty transport z pomocą humanitarną dla zaprzyjaźnionego miasta Pohrebyszcze w Ukrainie.

REKLAMA

Czwarty transport humanitarny dla mieszkańców Pohrebyszcza na Ukrainie wyruszył z Fałkowa

Mieszkańcy gminy Fałków od wybuchu wojny w Ukrainie bardzo skutecznie pomagają swoim przyjaciołom z Pohrebyszcza. Świadczy o tym czwarty już transport rzeczowo-finansowy wysyłany za wschodnią granicę.
Udział w akcji zbierania darów wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych (ostatnio pisaliśmy o zbiórce pieniężnej), druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Czermna i Fałkowa, pracownicy tamtejszego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy, dyrektorowie i pracownicy szkół z Czermna i z Fałkowa, a także właściciele sklepów. Transportem darów zajęli się emerytowani oficerowie policji Jarosław Długosz i Tomek Zbróg, a także przewodniczący Rady Gminy Piotr Gonerka. Środek transportu na Ukrainę dostarczyła firma Magnus Tobacco, oddział w Fałkowie.

Czwarty transport humanitarny dla mieszkańców Pohrebyszcza na Ukrainie wyruszył z Fałkowa

-Wszystkim zaangażowanym – udzielającym wsparcia w organizacji i darczyńcom, szczególnie dziękuje wójt gminy Fałków, Henryk Konieczny. Pamiętać należy, że im dłużej trwa wojna, tym trudniej przetrwać w Ukrainie. Zbliża się zima i oprócz niepokoju o agresję ze strony Rosji dochodzą też troski bytowe – chłód, głód, często choroby.

REKLAMA
REKLAMA

One thought on “Czwarty transport darów na Ukrainę wyruszył z Fałkowa

  1. aaa pisze:

    brawo fałków ,a w końskich cisza nawet na dotacje na węgiel nie ma kasy ,cóż taka władza,

Dodaj komentarz