REKLAMA

Do szkół powiatu koneckiego trafią 32 laptopy do nauki zdalnej [zdjęcia]

Do uczniów i nauczycieli z 7 jednostek oświatowych prowadzonych przez powiat konecki trafią niebawem 32 laptopy firmy Dell z wyposażeniem do nauki zdalnej oraz oprogramowaniem Windows 10 o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych w ramach grantu „Zdalna szkoła”.

REKLAMA

Fot. konecki.powiat.pl

„Zdaniem producenta sprzęt cechuje bardzo wysoka wydajność, niezawodność i łatwość obsługi mobilnej.
Trwałość, wydajność i niezawodność to były główne założenia specyfikacji, która została przygotowana przez pracowników Starostwa” – mówi Grzegorz Piec, starosta konecki.

W tym tygodniu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich odebrali kompletną dostawę od firmy REDICREO z Krakowa, która wygrała postępowanie o zamówienie publiczne. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i szybko.

REKLAMA

Fot. konecki.powiat.pl

„Pozostaje już tylko właściwie oznaczyć sprzęt naklejkami informującymi, że zakupiono go z funduszy UE i przygotować stosowane dokumenty przekazania do jednostek. Konfigurację oraz sposób zabezpieczania sprzętu, pozostawiamy dyrekcji szkół” – dodaje starosta.

Cała operacja związana z przygotowaniem i rozliczeniem wniosku, mimo wielu uproszczeń, odbywa się w zgodności z regulacjami prawnymi dotyczącymi projektów współfinansowanych z Funduszy Strukturalnych UE. Przypomnijmy, że powiat konecki znalazł się wśród jednostek z najwyższą możliwą kwotą wsparcia w ramach konkursu – było to sto tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *