REKLAMA

Dorota Łukomska: Zadbajmy o naszych lokalnych przedsiębiorców

Epidemia koronawirusa bardzo mocno odbiła się na gospodarce w całym kraju. W związku z tym burmistrz gminy Stąporków Dorota Łukomska apeluje mieszkańców o wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez robienie zakupów i korzystanie z usług lokalnie, na terenie gminy. 

REKLAMA

Pełną treść apelu prezentujemy poniżej w oryginalnej pisowni:

REKLAMA

Drodzy Mieszkańcy

Jestem dumna, że większość z nas stanęła na wysokości zadania, zarówno stosując się do zaleceń Rządu, jak też włączając w akcje charytatywne, mające na celu pomoc potrzebującym w czasie pandemii. Za tak godną naśladowania postawę serdecznie dziękuję. Wierzę, że wspólnie jesteśmy w stanie wygrać z koronawirusem.

Mam do Państwa jeszcze jedną ogromną prośbę, dotyczy ona tego, o czym mówię od samego początku ogłoszenia pandemii – sytuacji w gospodarce i wspierania przedsiębiorców. Szanowni Państwo, znaleźliśmy się w wyjątkowych okolicznościach, teraz niezmiernie ważna jest odpowiedzialność i solidarność.

Dlatego z całego serca proszę – zadbajmy wspólnie również o naszych lokalnych przedsiębiorców. Kupujmy i korzystajmy z usług lokalnie, tutaj w gminie Stąporków. Mamy świetnych fachowców, doskonały asortyment w sklepach różnych branż. Warto właśnie tutaj wydawać pieniądze na artykuły, które i tak kupujemy. To wsparcie pozwoli uratować naszych lokalnych przedsiębiorców, a dobro wróci do nas podwójnie.

-Dlatego jeśli potrzebujemy artykułów spożywczych – kupujmy je w lokalnych sklepach. Dodatkowo, wznawiamy działalność dużej targowicy – zarówno dla Państwa komfortu, ale także aby wspomóc polskich producentów.

-Jeśli potrzebujemy usług, które już w tym etapie odmrażania gospodarki nie są zakazane – wybierzmy lokalnych fachowców. Na terenie gminy mamy świetnych mechaników, stolarzy, specjalistów od remontów, budowy.

-Środki czystości, perfumy, środki do pielęgnacji? Żaden problem – zapraszamy do naszych drogerii i lokalnych sklepów z podobnymi działaniami.

-Jeśli chcemy bliskiej osobie zrobić prezent – mamy w Stąporkowie bardzo dobrze zaopatrzone kwiaciarnie i sklepy z upominkami – również zdecydujmy się na zakupy u nas.

-W kolejnych etapach, zgodnie ze wskazaniami Rządu, wybierajmy lokalne salony fryzjerskie, kosmetyczne, a jeśli będzie już można wyjść coś zjeść, albo urządzić przyjęcie weselne – wybierajmy lokalnie.

Pamiętajmy! W ten sposób uratujemy lokalną gospodarkę, miejsca pracy, ale także sprawimy prezent samym sobie, bowiem wszystko czego nam trzeba zostanie na miejscu. Tutaj w Stąporkowie.

Burmistrz Stąporkowa
Dorota Łukomska.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *