REKLAMA

Dwa przypadki koronawirusa w Szpitalu w Czarnieckiej Górze

W Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacyjnym w Czarnieckiej Górze odnotowano dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Zakażone są dwie pacjentki, obie miały objawy choroby. 

REKLAMA

Foto: rehabilitacjascr.pl

Pacjentki zostały odizolowane kiedy tylko zorientowano się, że mają objawy choroby. Ich zakażenie potwierdza konecki Sanepid –„Dwóch pacjentów ma pozytywny wynik – są to dwie kobiety. Szpital zgodnie z procedurami postępuje. Sytuacja będzie monitorowana, kolejno będą wykonywane badania. Na chwilę obecną nie mogę udzielić informacji odnośnie zamknięcia szpitala” – mówi Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Końskich.

Od godziny 8:00 we wtorek do Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji obowiązywał zakaz wejścia. Wiemy też, że dziś nie funkcjonuje basen przy Centrum Rehabilitacji. Jak dalej działał będzie szpital rehabilitacyjny? Prawdopodobnie dalsze decyzje zapadną jutro wraz ze spływaniem wyników testów pacjentów i pracowników centrum.

REKLAMA

W ŚCR może przebywać około 100 pacjentów na oddziałach stacjonarnych i drugie tyle dojeżdżających na rehabilitację. Według państwowych procedur wielu z nich w najbliższym czasie będzie musiało przejść test na koronawirusa. Dodajmy, że obecnie w powiecie koneckim odnotowanych jest 20 aktywnych przypadków zakażenia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *