REKLAMA

Dwunaste zachorowanie w powiecie koneckim. To lekarka. Raport koronawirus

We wtorek służby wojewody świętokrzyskiego poinformowały media o kolejnych przypadkach zakażenia w województwie – wśród nowych zachorowań znalazła się kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego. To lekarka ze Szpitala im. św. Łukasza w Końskich. 

REKLAMA

-„W województwie świętokrzyskim potwierdzono 8 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To: Młody mężczyzna – powiat kielecki; Kobieta w sile wieku – powiat kielecki; Dziewczynka – powiat kielecki; Starszy mężczyzna – powiat kielecki; Kobieta w sile wieku – powiat kielecki; Starsza kobieta – powiat kielecki; Starszy mężczyzna – powiat kielecki; Kobieta w sile wieku – powiat konecki” – informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano 238 zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień. W powiecie koneckim byłby to dwunasty przypadek – dotychczas zachorowało 9 osób związanych ze szpitalem i dwie niezwiązane. Wiemy już, że nowe zachorowanie dotyczy lekarki w sile wieku –„Mogę potwierdzić, że mamy 12 zachorowanie w powiecie koneckim. To lekarka w sile wieku. Czyli dotychczas mamy 10 przypadków związanych ze szpitalem: 2 lekarzy, 5 pielęgniarek, 1 ratownik medyczny, 2 osoby z innego personelu medycznego. Dwa pozostałe przypadki są niezależne od tych – dotyczą mężczyzny i kobiety w sile wieku” – mówi nam Anna Wojtasińska, Powiatowy Inspektor Sanitarny.

REKLAMA

 

Warto też przypomnieć, że „11 szpitalnym przypadkiem” jest lekarz, który pracuje w koneckiej lecznicy, a mieszka w województwie łódzkim. W Polsce zachorowały dziś 263 osoby, zmarło 21 osób. Łącznie w naszym kraju potwierdzono 9856 przypadków koronawirusa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *