REKLAMA

Dziebałtów: Nową drogą na cmentarz! [wideo, zdjęcia]

Pierwsza droga z ostatniego rozdania środków z Funduszu Dróg Samorządowych w gminie Końskie jest już w zaawansowanej fazie budowy. To ważny odcinek, ponieważ prowadzi na cmentarz w Dziebałtowie. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że we wrześniu włodarze Końskich podpisali z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek promesy na dofinansowania do sześciu dróg. Gmina otrzymała łącznie około 16,5 miliona złotych. Jedna z umów dotyczyła odcinka w Nowym Dziebałtowie wraz ze skrzyżowaniem z drogą powiatową. Tutaj prace prowadzi firma KAMI. W Nowym Dziebałtowie długość nowej drogi to 562 metry. Prace pochłoną 449 tysięcy złotych, a dofinansowanie wynosi blisko 269 tysięcy.

To ważny odcinek szczególnie w przeddzień święta zmarłych. Droga prowadzi na miejscowy, parafialny cmentarz. Dotychczas mieszkańcy oraz goście odwiedzający groby swoich bliskich musieli przedzierać się do tego miejsca traktem utwardzonym, który często wywoływał nadmierne zakurzenie, a przy gorszej pogodzie po prostu brodziło się w błocie.

REKLAMA

Już 1 listopada tego problemu nie będzie – powstała pierwsza warstwa drogi, a także okazałego, dużego parkingu przy cmentarzu. Na okres święta zmarłych prace w tym miejscu zostają wstrzymane tak by nie przeszkadzać w płynnym ruchu. Natomiast odcinek zostanie dokończony już w pierwszych dniach listopada.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *