REKLAMA

Dzieci z Bedlenka pójdą do Szkoły w Kopaninach?

Włodarze gminy Końskie proponują zmianę obwodu szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Kopaninach. Nowy plan zakłada przyłączenie do szkoły dzieci z Bedlenka, które dotychczas uczęszczały do szkoły w Kazanowie. Nie ma jednak mowy o siłowym przenoszeniu uczniów ze starszych roczników. 

REKLAMA

Nowy obwód szkolny w Kopaninach ma obejmować wszystkie dotychczasowe miejscowości oraz Bedlenko –„Jedna miejscowość by ten obwód miała zmienić. Chodzi o miejscowość Bedlenko. Dotychczas rodzice dzieci z Bedlenka wybierali szkołę w Kazanowie, ale teraz kiedy mamy nowy budynek Szkoły w Kopaninach sytuacja jest zupełnie inna. Proponujemy by z obwodu szkolnego szkoły w Kazanowie wyłączyć dzieci z Bedlenka i przyłączyć tę miejscowość do obwodu szkolnego Szkoły w Kopaninach” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa w Kopaninach do trwającego roku szkolnego funkcjonowała w starym budynku w Grabkowie. Od 1 września przeniosła się do nowego obiektu w Bedlnie, gdzie warunki są znakomite (na minus należy zapisać brak sali czy hali sportowej – jest ona jednak już w fazie projektowej). Przyłączenie do niej kolejnej miejscowości cieszy dyrektora placówki Sławomira Drzazgę  –„Dzieci w nowym obwodzie byłoby około 150. I to jest budynek dla takiej liczby uczniów. Wtedy szkoła byłaby w pełni wykorzystana. Już były telefony od rodziców z Bedlenka, którzy chcieliby zapisać dziecko do zerówki, czy klasy pierwszej”  – mówi zarządca szkoły.

Co do dzieci z Bedlenka ze starszych roczników gmina chce pozostawić wolny wybór – to rodzice w porozumieniu ze swoimi pociechami będą decydować o tym czy te będą uczęszczać dalej do szkoły w Kazanowie, czy może jednak dołączą do kolegów w SP Kopaniny.  Taki stan utrzymywałby się do kompletnego wygaśnięcia roczników, które rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej w Kazanowie.

By zmiana obwodu weszła w życie do tego pomysłu pozytywnie musi ustosunkować się Świętokrzyski Kurator Oświaty, a następnie projekt uchwały powinni zaakceptować radni Rady Miejskiej w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *