REKLAMA

Dzień Kobiet w Rogowie z regionalnymi artystami oraz celem charytatywnym [zdjęcia]

Z okazji Dnia Kobiet wszystkich na wspólnie spędzone sobotnie popołudnie zaprosił Wiejski Dom Kultury w Rogowie. W ramach spotkania wystąpili regionalni artyści, a także zbierano datki na rodzinę, której spalił się dom.

REKLAMA

Gości powitała Urszula Nowicka przytaczając anegdoty i cytaty o kobietach. Potem na scenie pojawiły się maluchy z przedszkola w Zespole Placówek Oświatowych w Rogowie, które wcieliły się w muzyków z zespołu rockowego. Przedszkolaki przygotowane przez nauczycielkę Dominikę Szymczyk miały ze sobą miniatury instrumentów muzycznych. Były też ubrane w jednakowe stroje. Spódniczki dziewczynek i muszki chłopców uszyte były ze spódniczek śpiewaczek „Rogowianki” sprzed 30 lat. Zespół przedszkolaków wystąpił w składzie: Kacper Uzarowicz, Natalia Małkiewicz, Laura Opala, Bartosz Chrząszcz, Antoś Nowicki, Amelia Czmoch, Nadia Trojanowska i Julia Widulińska.

REKLAMA

Swoje autorskie wiersze recytowała poetka Janina Malicka. Wystąpiła też „Rogowianka” w składzie: Jadwiga Kołba, Maria Cygan, Krystyna Ziemnica, Helena Kania, Maria Krawrzyk, Krystyna Makuch, Anna Kowalska. Śpiewał także Jan Bukład, który akompaniował zespołowi na akordeonie. Warto dodać, że „Rogowianka” istnieje już od 34 lat.

Życzenia paniom z okazji Święta Kobiet złożyli wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński oraz sołtys Rogowa, radny Końskich Marek Kozerawski. Wręczył także każdej pani czekoladę. Gospodyni placówki Urszula Nowicka częstowała gości kawą, herbatą, sokami i pysznymi ciastami.

Podczas uroczystości zbierano też datki na pomoc rodzinie z Rogowa, której spalił się dom wraz z całym dobytkiem. Szczegóły na temat tragedii pani Jadwigi Świebody, która straciła wszystko w pożarze znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *