REKLAMA

Ferie z burmistrzem… tylko w Końskich! [zdjęcia]

Do niezwykłe spotkania na szczycie gminnej władzy doszło dzisiaj w Końskich. Burmistrz Krzysztof Obratański podjął u siebie w Urzędzie gromadę dzieci biorących udział w „Feriach z Domem Kultury”. Czy wygodny jest fotel burmistrza? Co to jest monitoring miasta? Czego można się dowiedzieć w Centrum Informacji Turystycznej? Pytań dzieci było całe mnóstwo! A na koniec spotkały się one z… Alpakami! 

REKLAMA

To samorządowe spotkanie dostarczyło dzieciakom mnóstwo atrakcji. W czwartkowy poranek wraz z instruktorami Miejsko – Gminnego Domu Kultury Kamilą Dobrowolską, Romanem Cieślakiem, Maciejem Lisowskim dzieci udały się do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie w rolę przewodnika wcielił się Przemysław Janiszewski.

REKLAMA

Pierwszym miejscem w urzędzie był gabinet burmistrza, gdzie uczestników feryjnych zajęć podjął burmistrz Krzysztof Obratański. Szef miasta i gminy w kilku zdaniach powiedział, czym się zajmuje, jakie decyzje podejmowane są w gabinecie. Pokazał przedwojenne dokumenty pozwalające na budowę domu na Browarach oraz w Skarżysku – Kamiennej. Przypomnijmy, że dawniej Skarżysko – Kamienna należało do powiatu koneckiego. Burmistrz zaprosił też do sprawdzenia, czy jego fotel jest wygodny. Każdy chętny mógł przez chwilę zająć jego miejsce przy biurku. Dzieci dowiedziały się też, że burmistrz ma dwóch zastępców, którymi są Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

Obdarowane słodkimi lizakami dzieci przeszły później na salę konferencyjną, gdzie Przemysław Janiszewski opowiedział o tym, co to jest rada miejska. Pokazał też, jak wyglądają obrady radnych. Mówił, że obecnie wszystkie posiedzenia można oglądać na bieżąco w internecie.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Komendzie Straży Miejskiej. Tam w przewodnika wcielił się Łukasz Mietliński. Dzieciaki najbardziej zainteresowane były obrazami z monitoringu miejskiego pokazujące koneckie ulice, place, osiedla.

Udając się do wyjścia wycieczka przeszła korytarzem w zachodnim skrzydle urzędu, gdzie zgromadzone są eksponaty Muzeum Regionalnego PTTK. Dzieci oglądały między innymi makiety nieistniejących już budowli koneckich, jak annotarg, synagoga, Sokolnia czy cerkiew.

Wycieczka zakończyła się w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie gości podejmowała Magdalena Weber. Tu dzieci dowiedziały się, że każdy chętny może dowiedzieć się tego, jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w powiecie koneckim i województwie świętokrzyskim, mogą otrzymać mapy i przewodniki. Pani Magda obdarowała dzieci mapką do gry terenowej pokazującej najciekawsze miejsca koneckiego parku.

Na koniec miała miejsce jeszcze przemiła niespodzianka – spotkanie z dwiema alpakami: Rysiem i Bambi należącymi do Oli Piwowarczyk. Było mnóstwo radości, co można zobaczyć za zdjęciach! Na koniec dnia miały miejsce zajęcia z ceramiki z Pawłem Stasińskim, podczas których powstawały gliniane alpaki i rozgrywki planszowe z Małgorzatą Pasek.

Zdjęcia (UMiG Końskie, MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *