REKLAMA

Finał III Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich już w tę sobotę [WIDEO]

W najbliższą sobotę od godziny 17:00 na koneckich Browarach będzie mieć miejsce finał III Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich gminy Końskie pn. „Tradycja kołem się toczy”. Na wydarzenie zaprasza Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich oraz burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Zagra Kapela Góralska ,,Baciarka”.

REKLAMA

Po dwóch etapach rywalizacji między kołami gospodyń wiejskich z terenu gminy Końskie – pierwszy etap miał miejsce 4 czerwca, drugi 9 lipca, (pod linkami można podejrzeć nasze relacje) przychodzi pora na rozstrzygnięcie. Na koneckich błoniach w najbliższą sobotę 30 lipca o godzinie 17:00, zostaną wręczone nagrody w trzech kategoriach: nagroda burmistrza, osobowość sceniczna i nagroda publiczności, ponadto koła będą wyróżnione za poszczególne konkurencje. Dowiemy się więc, które koła gospodyń były najlepsze w poszczególnych elementach folkowej rywalizacji.

Współorganizator, burmistrz miasta i gminy Końskie zaprasza i objaśnia: -Były trzy konkurencje do tej pory. Pierwsza dotyczyła zieleni, a więc wiązanek, bukietów, przygotowanych z ziela. Druga konkurencja dotyczyła regionalnej potrawy i trzecia wreszcie dotyczyła scenek rodzajowych z życia dawnej wsi, przygotowanych w parateatralnej formie. […] Ci, którzy brali udział w wydarzeniach dotychczasowych wiedzą, że jest to bardzo fajna forma spędzania wolnego czasu, która jednocześnie przybliża nam kulturę dawnej wsi. W związku z tym, wszystkich zainteresowanych zapraszam do wzięcia udziału w tej imprezie […] na koneckich Browarach. 

REKLAMA

Wspomniane konkurencje oceniało jury w składzie Edyta Bobryk, wicedyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, dr Alicja Trukszyn, znawca z dziedziny kultury regionalnej, Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej i Aleksandra Pajek z Muzeum Wsi Radomskiej.

Wydarzenie poprowadzi Anna Wiaderna z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich, który wraz z władzami terytorialnymi, współorganizuje pokaz. – Już w najbliższą sobotę, 30 lipca na koneckich Błoniach odbędzie się finał III Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich pod nazwą ,,Tradycja kołem gospodyń się toczy”. Finał tego konkursu rozpoczynamy o godzinie 17:00. […]  Gwiazdą wieczoru, podsumowania finału, będzie kapela góralska od Żywca ,,Baciarka”. Będą nam skocznie, rytmicznie, po góralsku przygrywać. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Końskie i oczywiście wszystkie koła, wszystkie osoby, które chcą oklaskiwać i życzyć wszystkiego dobrego na kolejne przeglądy”- mówi prowadząca.

Kapela Góralska ,,Baciarka” przyjeżdża tu spod Beskidu Żywieckiego. Jej założycielami są Piotr Kukuczka i Katarzyna Jopek. Usłyszymy repertuar folkowo-biesiadny.

Będziemy tam z naszą kamerą. Zapraszamy do odwiedzenia i obserwowania naszych relacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *