REKLAMA

Finał Przeglądu Organizacji Pozarządowych. Będzie kontynuacja działań [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek 21 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyło się oficjalne zakończenie Przeglądu Organizacji Pozarządowych organizowane przez Wiesława Mietlińskiego. Podczas finału zawiązało się jedno ciekawe porozumienie pomiędzy organizacją konecką i kielecką. 

REKLAMA

Podczas poniedziałkowego przeglądu powitania dokonał organizator oraz przedstawiciel starostwa Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty. Następnie szkolenie na temat pozyskiwania grantów prowadzone przez Annę Przeorską i Marię Bednarską. Podsumowanie przeglądu pomimo pozytywnych elementów wykazało jednak też braki w działaniach organizacji pozarządowych naszego powiatu. Uczestnicy doszli do wniosku, że jeszcze wiele elementów współpracy między władzami a organizacjami pozarządowymi jest do udoskonalenia.

REKLAMA

Podczas finału przeglądu miała także miejsce prezentacja niektórych uczestniczących w nim organizacji. Wiesław Mietlinski wyróżnił trzy organizacje, które zostały nagrodzone Certyfikatami Aktywności:
-Zespół „Królewiaczki” z Królewca zaprezentował dużo zdjęć z obecnego roku z ich działalności.
-Liderzy „One-Way” z Kielc zaprezentowali swoje osiągnięcia w formie multimedialnej. W roku 2020 planują wspomóc wioski Sierosławic i okolic organizując zajęcia o tematyce: nauki gry na różnych instrumentach muzycznych, nauki języków takich jak: angielski, rosyjski i esperanto. Wszystkie zajęcia przeprowadzane byłyby przez profesjonalnych nauczycieli.
-Fundacja Inicjatyw Młodzieży prezentowała swoje ważniejsze spotkania międzynarodowe jak: Tagoj de Sierosławice w Sierosławicach, Międzynarodowe Konfrontacje w Kłodzku którego była organizatorem oraz Międzynarodowy Konkurs Pieśni i Piosenki w Dusznikach Zdroju. Organizacja przedstawiła również plan działania na rok 2020 oraz przekazała zaproszenie do ich udziału uczestnikom przeglądu w formie stosownych ulotek.

Podczas spotkania okazało się, że organizacja „One-Way” z Kielc będzie dalej współpracować z inicjującym przegląd Wiesławem Mietlińskim. O tym fakcie opowiedzieli nam liderka „One-Way” Swietłana Kruszyńska i sam organizator wydarzenia –„Współpraca z Centrum Muzyczno-Językowym z Kielc ma na celu wzmocnienie działalności kulturalnej miejscowości Sierosławice i okolic. Stwarzamy tam młodzieży od lat 7 wzwyż warunki, aby mogły uczyć się muzyki, języków, śpiewu, a dlatego to realizujemy, ponieważ zawsze Dom Kultury w Końskich ma przepełnione miejsca i nie ma po prostu miejsc […] Chcielibyśmy, żeby miejscowości takie jak Sierosławice, Kazanów, Pomorzany, mogły również w takich zajęciach uczestniczyć. Wiadomo, że zajęcia są kosztowne, niemniej jednak jako fundacja będziemy chcieli, starali się, żeby pomniejszyć to wpisowe, żeby było jak najmniejsze, lecz żeby był jakiś efekt, i by było można promować nasze okolice” – opowiadał Wiesław Mietliński.

Pierwsze spotkanie tegorocznego Przeglądu Organizacji Pozarządowych odbyło się 23 września w Starostwie Powiatowym w Końskich. Wszystkie informacje o tamtej części spotkania znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia (Fundacja Inicjatyw Młodzieży):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *