REKLAMA

Funkcjonariusze Policji pilnują bezpieczeństwa obozowiczów

We wtorek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i Komisariatu Policji w Stąporkowie przeprowadzili kontrolę obozów harcerskich. Odwiedzili oni obozowiska z terenu gminy Stąporków oraz Smyków.

REKLAMA

REKLAMA

Policjanci z powiatu koneckiego kontrolują miejsca letniego wypoczynku organizowane dla dzieci i młodzieży takie jak kolonie oraz obozy. Celem wizyt jest sprawdzanie czy przestrzegane są podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Tym razem odwiedzili obozy harcerskie stacjonujące na terenie dwóch gmin naszego powiatu: w Stąporkowie oraz Smykowie. Podczas wizyty funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę oznaczeń dróg dojazdowych, przekazali numery alarmowe, a także szereg informacji mających wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas pobytu na obozie.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przekazali informacje dotyczące bezpieczeństwa nie tylko w wodzie czy na plaży, ale także w domu czy na ulicy. Uczestników zachęcano do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK” – promującym bezpieczne przebywanie nad wodą oraz aktywny tryb życia. Podczas wizyty nie zabrakło także rozmów na temat bezpieczeństwa w zakresie właściwego zabezpieczenia mieszkań podczas wakacyjnych wyjazdów w związku z kampanią informacyjną „Stop włamaniom do domów”.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *