REKLAMA

Gmina Fałków z dużym dofinansowaniem dla przedszkoli [foto]

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego wójt gminy Fałków Henryk Konieczny podpisał w poniedziałek umowę o dofinansowanie projektu „Fałkowskie przedszkolaki to super dzieciaki!” na kwotę niemal 660 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie i prowadzenie przedszkoli w gminie.

REKLAMA

Fot. swietokrzyskie.pro.

Projekt pn. „Fałkowskie przedszkolaki to super dzieciaki!” złożony przez gminę Fałków wczesną wiosną tego roku w został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski w Kielcach zyskując pierwsze miejsce w województwie.

„W sumie 160 miejsc przedszkolnych przybędzie w gminach: Klimontów, Raków, Fałków, Działoszyce, Chmielnik, Skarżysko Kościelne. Zaś z dodatkowych zajęć w nowych projektach skorzysta ponad 300 świętokrzyskich przedszkolaków” – informuje marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

REKLAMA

Na organizację zajęć przedszkolnych gmina otrzyma niemal 660 tysięcy złotych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 775 tysięcy złotych.

Dofinansowania w ramach RPO WŚ o łącznej wartości blisko 12 milionów złotych przewidują: zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, głównie na terenach wiejskich, ponadto utworzenie dwóch Dziennych Domów Opieki Medycznej, a także wprowadzenie programów profilaktyki chorób zawodowych w kilku świętokrzyskich firmach. Gmina Fałków jako jedyna otrzymała dofinansowanie z tych środków w powiecie koneckim.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *