REKLAMA

Gmina Smyków ze wsparciem na budowę kanalizacji [zdjęcia]

Dwanaście gmin i firm z województwa świętokrzyskiego otrzyma łącznie 40 mln zł pożyczek na budowę sieci kanalizacyjnych i rozbudowę oczyszczalni ścieków. Wśród nich znalazła się gmina Smyków z powiatu koneckiego. 

REKLAMA

W poniedziałek wójt Gminy Smyków Jarosław Pawelec oraz Skarbnik Gminy Smyków Wiesława Lesiak w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisali umowę w ramach „Ogólnopolskiego programu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych”. Dzięki temu w gminie powstaną nowe odcinki sieci kanalizacyjnej, a rozbudowana zostanie oczyszczalnia w Miedzierzy.

REKLAMA

„Tym razem z programu mogły skorzystać gminy, które nie mają dużego zagęszczenia nieruchomości. W dotychczasowych programach preferowane były takie właśnie samorządy. Teraz pomoc adresowana jest także do gmin mniej zaludnionych o niższych dochodach. Po podpisaniu umowy beneficjenci mogą otrzymać umorzenie kredytów w wysokości od 30 do 50 proc”– powiedział Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚ w Kielcach.

O dokładnych kwotach będzie można mówić po zakończeniu przez gminy przetargów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *