REKLAMA

Gospodynie Wiejskie z gminy Końskie spotkały się na przeglądzie [fotorelacja]

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Końskie to nowa inicjatywa miejscowego Urzędu Miasta i Gminy oraz Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się w niedzielę i cieszyło dużym zainteresowaniem mieszkańców. W Parku Miejskim przez całe popołudnie rządziły gospodynie, a to znaczy, że nie zabrakło pysznego jadła, tańców i znakomitej atmosfery. Zobaczcie naszą fotorelację. 

REKLAMA

Już wkrótce relacja wideo z przeglądu. 
Inicjatorami przeglądu jest Urząd Miasta w Końskich, a na pomysł wpadli: burmistrz Krzysztof Obratański wraz z zastępcami: Krzysztofem Jasinskim i Marcinem Zielińskim. Organizacją wydarzenia zajął się Miejsko-Gminny Dom Kultury z dyrektorem Piotrem Salatą na czele. Co ciekawe przegląd jest kilkuetapowy – kolejny odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia, a w październiku będzie miało miejsce uroczyste zakończenie.

REKLAMA

W I etapie, który już za nami koła gospodyń wiejskich rywalizowały na bukiety stworzone z ziół i kwiatów polnych, a ich pracę weryfikowało jury w składzie: Kamil Dobrowolska – instruktor z DK Końskie; Paweł Stasiński – instruktor z DK Końskie, Alicja Trukszyn – etnolog z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wyniki poznamy dopiero podczas finału w październiku.

W przeglądzie udział wzięło 11 kół z: Gatnik, Proćwina, Piły i Szabelni, Nieświnia, Rogowa, Nałęczowa, Dziebałtowa, Kornicy, Sworzyc, Przybyszów, Modliszewic oraz jedno stowarzyszenie – Stowarzyszenie Przyjaciół Wiejskich Tradycji z Bedlna.

Na ich stoiskach można było skosztować lokalnych potraw, zapoznać się historią danej miejscowości i wysłuchać ciekawych opowieści. Z kolei w centralnym miejscu przeglądu odbywała się część artystyczna, w której w rolę aktorów wcieliła się młodzież z koneckich liceów oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wydarzenie prowadziła Anna Wiaderna z Domu Kultury w Końskich, która przygotowała także część artystyczną.

Wśród licznie przybyłych na miejsce mieszkańców Końskich i regionu znaleźli się także organizatorzy: burmistrz Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz wiceburmistrz Marcin Zieliński. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele władzy powiatowej: starosta konecki Grzegorz Piec, czy wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka. Całe wydarzenie zorganizowano przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *