REKLAMA

Gowarczów: Będą inwentaryzować obiekty z wyrobami azbestowymi

Gmina Gowarczów w związku z realizacją „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Gowarczów na lata 2020-2032” musi dokonać inwentaryzacji obiektów, które takowe wyroby posiadają. W najbliższych dniach specjalni kontrolerzy będą odwiedzać mieszkańców i prosić o wypełnienie krótkiej ankiety. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Od 1 do 19 czerwca 2020 r. na terenie Gminy Gowarczów przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Inwentaryzację przeprowadzi firma EkoDialog. Osoby wykonujące pracę w terenie posiadać będą imienne upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez wójta Gminy Gowarczów. –„Mieszkańców Gminy Gowarczów, użytkowników wyrobów zawierających azbest uprasza się o udzielenie pomocy i niezbędnych informacji wykonawcom w/w inwentaryzacji. Osoby dokonujące spisu z natury wyrobów zawierających azbest udzielą niezbędnych informacji w zakresie szkodliwości azbestu i obowiązków prawnych związanych z wykorzystywaniem tych wyrobów” – mówi Marzena Dziewit, sekretarz gminy Gowarczów.

W związku z obecną sytuacją dotyczącą koronawirusa w Polsce, ankieterzy dokonujący spisu będą wyposażeni w maseczki ochronne. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na wejście na teren gospodarstwa, prosimy o przekazanie takiej informacji ankieterowi i udzielenie niezbędnych informacji w bezpiecznej odległości przy ogrodzeniu. Ankieterzy wyposażeni będą w szczegółowe mapy umożliwiające zlokalizowanie poszczególnych budynków.

REKLAMA

Program usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy umożliwi pozyskanie zewnętrznych środków finansowych na demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *