REKLAMA

Gowarczów: Finały działań w ramach projektu ZaPLANujMY

Podsumowanie dwóch działań w ramach projektu „ZaPLANujMY”, który realizuje Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej z Gowarczowa odbędzie się w najbliższy weekend. W sobotę w Rudzie Białaczowskiej finał działania „Folk Wakacje, a w niedzielę w Gowarczowie „Turnieju z legendą”. To drugie połączone będzie z jubileuszem 15-lecia Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. 

REKLAMA

W sobotę w świetlicy w Rudzie Białaczowskiej o 15:00 odbędzie się finał działania „ZaPLANujMY – FOLK Wakacje. Inicjatywa obejmowała cykl międzypokoleniowych spotkań warsztatowych, przybliżających lokalne rękodzieło oraz wyjazd do Niebowa – skansenu w pod opoczyńskim Wincentynowie. Podczas wydarzenia otwarta zostanie wystawa powstałych prac – m.in. tzw. pająków, kwiatów czy wycinanek.

REKLAMA

W niedzielę zaś finał inicjatywy „ZaPLANujMY – Turniej z legendą” połączony z I Gminnym Towarzyskim Turniejem Szachy/Warcaby (strat o 11:00) oraz o godz. 14:00 podsumowaniem turnieju i uroczystszym odsłonięciem muralu  (więcej TUTAJ), rzeźbionego kącika do gry w szachy i warcaby a także wystawy rzeźb, które powstały w ramach projektu.

Nie zabraknie też akcentu jubileuszowego – w 2021 roku CKiAL świętuje 15-lecie funkcjonowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *