REKLAMA

Interwencje strażaków do skutków wichury w powiecie [zdjęcia]

Dziś na terenie powiatu koneckiego strażacy interweniowali do dwóch powalonych drzew oraz do przechylonego słupa. Wszystkie te incydenty miały miejsce z powodu silnej wichury, która przeszła przez nasz region.

REKLAMA

Najpoważniejszym zdarzeniem spowodowanym wichurą było przechylenie się słupa telefonicznego w miejscowości Dęba.

REKLAMA

„Po godzinie 14 zostaliśmy zadysponowani do przechylonego słupa nad prywatną posesją, który stwarzał zagrożenie dla budynku mieszkalnego. Był to słup telefoniczny, który na skutek silnych podmuchów wiatru złamał się przy podstawie. Nasze działania polegały na odciążeniu górnej części słupa za pomocą drabin nasadkowych, przy jednoczesnym odciągnięciu go dołem używając wyciągarki samochodu” – relacjonują strażacy OSP Ruda Maleniecka na facebookowym fanpage’u.

„Słup był pochylony nad bramą posesji. Strażacy z OSP Ruda Maleniecka zabezpieczyli go. Pracownik firmy odpowiedzialnej za słup był na miejscu, jutro mają go naprawić” – relacjonuje nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

Otrzymaliśmy informacje także o dwóch powalonych drzewach na terenie powiatu – jednym w Końskich, drugim w Stąporkowie.

-„Na ul. Traugutta w Końskich wiatr powalił drzewo, jeszcze jedno drzewo wichura przechyliła w Stąporkowie” – informuje nas Mariusz Czapelski.

„W Końskich przy ulicy Traugutta drzewo przewróciło się na chodnik oraz zagrażało pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu” – informują strażacy z OSP Modliszewice.

Jeden z zastępów Straży Pożarnej został zadysponowany także do wypadku, który miał dziś miejsce na DK 42 między Końskimi a Kazanowem. Informowaliśmy o tym TUTAJ.

Zdjęcia (OSP Ruda Maleniecka, OSP Modliszewice):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *