REKLAMA

Jerzy Materek przekonywał konecczan do oddania na siebie głosu [wideo, zdjęcia]

We wtorek Jerzy Materek kandydujący z pozycji 6 na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP spotykał się z mieszkańcami Końskich. Dla Materka od wielu tygodni rozmowy z mieszkańcami różnych regionów naszego województwa są codziennością. 

REKLAMA

„Staram się pokazać społeczeństwu, a to dlatego, że w minionych 30 latach nigdy nie zabiegałem o popularność. Nigdy nie zabiegałem o to by funkcjonować w mediach. Zawsze koncentrowałem się na pracy i tu w Końskich między innymi pracuje od 1991 roku poprzez promocję różnych rozwiązań służących ochronie środowiska. Mam tu na myśli montaż wodomierzy, montaż ciepłomierzy, wykonanie kompleksowych termomodernizacji, automatyzację węzłów cieplnych, wykonywanie kotłowni ekologicznych. Te wszystkie działania ja rozpoczynałem w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiąt i kontynuuje do dnia dzisiejszego”  – mówił przed naszą kamerą kandydat do Sejmu RP.

Jerzy Materek jest członkiem Zarządu Powiatu Starachowickiego. Odpowiada tam za sprawy związane z inwestycjami i gospodarowaniem nieruchomościami. Zanim podjął pracę w samorządzie był przedsiębiorcą i doradcą energetycznym. To promotor racjonalizacji zużycia nośników energii (węgiel, gaz, ropa naftowa) oraz działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Organizator i uczestnik konferencji i szkoleń poświęconych problematyce dotyczącej zużycia wody i ciepła. W Końskich pracował między innymi przy termomodernizacji naszych bloków –„Wspólnoty mieszkaniowe, które w 2009 roku rozpoczęły proces termomodernizacji i zapoczątkowały upiększanie miasta Końskie to między innymi robiły to z mojej inicjatywy. Spotykałem się z Zarządami Wspólnot Mieszkaniowych, Urzędu Miasta. W tamtym czasie dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej był pan Marcin Zieliński, któremu jestem bardzo dobrze znany i on bardzo dobrze wie jak dużo pracy wspólnie wykonaliśmy aby Wspólnoty Mieszkaniowe miały budynki dużo ładniejsze, dużo bardziej energooszczędne tak by ludziom się żyło przyjemniej. Pojawiam się tu na Ziemi Koneckiej nie tylko na miesiąc przed wyborami, ale ja tu jestem od 30 lat” – tłumaczył nam Jerzy Materek.

REKLAMA

Na ulicach Końskich kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej przekazywał mieszkańcom swoje materiały wyborcze, opowiadał o swoim programie i przekonywał do tego by 13 października zakreślić krzyżyk przy jego nazwisku.

Materek obecnie i w przeszłości działał także w wielu stowarzyszeniach i organizacjach pożytku publicznego – między innymi związanych z agroturystyką, był również działaczem sportowym – tworzył choćby Łuczniczy Ludowy Klub Sportowy „Olimpia”. Prywatnie to ojciec prezydenta Starachowic Marka Materka.

Przy okazji wizyty w Końskich Jerzy Materek gościł także w naszym studio. Rozmowę z nim wyemitujemy wkrótce. Możemy zdradzić, że kandydat ten zapowiedział kolejne wizyty w powiecie koneckim podczas trwającej kampanii wyborczej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *