REKLAMA

Już w niedzielę wielkie derby powiatu koneckiego! Zapowiedź

Sportową okrasą Dni Końskich niewątpliwie będzie spotkanie rozegrane w ramach 3 kolejki IV Ligi w sezonie 2019/2020. Przed nami kolejne wielkie derby powiatu koneckiego, czyli mecz Neptun Końskie – Partyzant Radoszyce! Początek spotkania już w niedzielę o godzinie 15:00. 

REKLAMA

Neptun Końskie nowe rozgrywki rozpoczął ze sporymi ubytkami kadrowymi. Z klubem pożegnali się Piotr Piwowar, Łukasz Jamróz, Piotr Gardynik a wcześniej odszedł także Jakub Kotarzewski. Z kontuzją zmaga się Adrian Maciejewski. Te luki kadrowe łatają juniorzy i to przełożyło się na wyniki na początku sezonu. Konecczanie w pierwszej kolejce przegrali 1:4 z GKS-em Nowiny, a w ostatni czwartek bezbramkowo zremisowali z Łysicą Bodzentyn. Wicemistrzowie IV Ligi z poprzedniego sezonu po dwóch meczach zajmują obecnie dopiero przedostatnią lokatę w tabeli.

REKLAMA

Z Partyzanta Radoszyce odeszli Mateusz Śliwka, Bartosz Sosiński, Karol Pańczyk i Wojciech Majewski, a Karol Opara leczy zerwane więzadła. Klub wzmocnili: weteran mający za sobą grę nawet na zapleczu Ekstraklasy Krzysztof Myśliwy, Wiktor Gola z Victorii Mniów, Paweł Cegieła z Hetmana Włoszczowa i rezerwowy bramkarz Alessandro Magini. Dwa pierwsze mecze w nowym sezonie to dobra gra radoszyczan, ale nieco gorsze wyniki – remis 1:1 z Naprzodem Jędrzejów oraz porażka 1:4 ze Starem Starachowice.

W poprzednim sezonie w derbach powiatu koneckiego dwukrotnie górą byli piłkarze Neptuna Końskie. W Radoszycach w sierpniu ubiegłego roku Neptun wygrał bardzo pewnie – 3:0 po golach Piotra Zielińskiego, Piotra Gardynika i Karola Armaty. Na wiosnę zwycięstwo Konecczan było mniej okazałe – 1:0 u siebie po bramce Gardynika. W derbowych starciach Neptun niepokonany jest od kilku sezonów. Czy to zmieni się już w niedzielę? Przekonamy się o tym na kilka minut przed godziną 17:00.

Zapraszamy na wielkie derby powiatu koneckiego – niedziela 18 sierpnia 2019, stadion przy ulicy Sportowej w Końskich, godzina 15:00. 

Przypuszczalne składy:

Neptun: Herda, Sierszyński, Skalski, Szymoniak, Skoczylas,Kwiecień, Armata, Zaharski, Pilarski, Zieliński (lub Sroka), Pach.
Partyzant: Kaszuba, Samburski, Miśtal, Cegieła, Gola, Markowicz, Tyczyński, Nieszporek, Piwowarczyk, Kos, Myśliwy (lub Piesik).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *