REKLAMA

Kocham Cię Polsko! Przedszkole w Smykowie na Święto Niepodległości [wideo, zdjęcia]

Dzieci z Przedszkola w Smykowie z okazji 11 listopada przygotowały piękny program artystyczny poświęcony odzyskaniu przez Polskę Niepodległości pt. „Kocham Cię Polsko!”. Grupa 5 – latków oraz 4 – latki w prezentacji słowno-muzycznej wyrażały miłość do ojczyzny oraz oddały hołd bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.

REKLAMA

Z wielkim zaangażowaniem wypowiedzieli to w wierszu „Katechizm polskiego dziecka”. Nie zabrakło wspomnień o tym, że Polska miała kłopot z trzema sąsiadami. Ulubiona piosenka przedszkolaków „Jesteśmy Polakami” została zaśpiewana z ogromnym entuzjazmem. Dzieci starały się również przyjąć odpowiednią postawę podczas śpiewania hymnu, który opanowali rewelacyjnie.

W prezentacji nie zabrakło wyrażania uczuć do Ojczyzny poprzez tańce narodowe, a był to śląski taniec „Trojak”. Aktorami tego wydarzenia była grupa Tęczowe Promyki oraz przedstawicielka grupy Tęczowe Nutki.

REKLAMA


Wydarzeniu temu towarzyszyły dzieci z innych oddziałów poprzez udział w akcjach „Do Hymnu” i „BohaterOn”. Grupa Tęczowe Nutki i Tęczowe Promyki wzięły również udział w spacerze z flagami. Specjalnie na tę uroczystość dzieci przyszły do przedszkola pięknie ustrojone w barwy biało – czerwone.

Efekt całego wydarzenia przedszkole nagrało i udostępniło w wersji on line rodzicom i zainteresowanym na portalach społecznościowych. Film zmontowała Paulina Paluch, wychowawczyni grupy Tęczowe Promyki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *