REKLAMA

Koneccy policjanci odzyskali kolejny rower! [zdjęcia]

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich odzyskali rower skradziony ponad tydzień temu sprzed jednego z lokali gastronomicznych na terenie Końskich.

REKLAMA

„Zatrzymany w czwartek sprawca zdarzenia, w piątek przyznał się do popełnionego czynu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.” – powiedział nam Tomasz Kruszyna, rzecznik prasowy koneckiej policji.

Odzyskany rower 1

Starszy Posterunkowy Piotr Kędzierski w mijającym tygodniu odzyskał już drugi rower.

Do kradzieży doszło we wtorek 14.06.2016r. przed jednym z lokali gastronomicznych na terenie Końskich. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego jednośladu na około 1200 zł. Policjanci gdy tylko zostali poinformowani o tym zdarzeniu przystąpili do pracy, a sprawa swój finał znalazła w czwartek na jednej z koneckich ulic. Wtedy to policjanci pionu prewencji, którzy już w tym tygodniu raz zatrzymali sprawców kradzieży innego roweru (Ci sami funkcjonariusz wykazali się w akcji o której piszemy TUTAJ), zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę w rejonie sklepu wielkopowierzchniowego w Końskich. Jednak nie tylko jego postępowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Rower, na którym mężczyzna jechał odpowiadał opisowi skradzionego jednośladu.

REKLAMA

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Mężczyzna nie potrafił jednoznacznie wskazać, jak wszedł w posiadanie roweru, a ponadto był nietrzeźwy. 56 – latek miał 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Dziś przyznał się do popełnionego czynu i odpowie za niego przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Rowery są ostatnio łakomym kąskiem dla złodziei. W piątek około godziny 14:30 nieznany sprawca wyprowadził jednoślad z niezamkniętej klatki schodowej bloku w Końskich. Ofiara wyceniła swoją stratę na 2130 złotych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *