REKLAMA

Konecki laur wyróżniony na wojewódzkich dożynkach w Bogorii

W poniedziałek w Bogorii w gminie Staszów odbyły się uroczyste dożynki wojewódzkie, podczas których wybierano najpiękniejszy wieniec dożynkowy w całej ziemi świętokrzyskiej. Konecki laur otrzymał wyróżnienie i nagrodę 500 zł.

REKLAMA
REKLAMA

fot. Starostwo Powiatowe Końskie

Podczas wojewódzkich dożynek w Bogorii spośród 13 wieńców dożynkowych z powiatów z całego regionu świętokrzyskiego wybierano najpiękniejszy, który pojedzie na dożynki ogólnopolskie w Spale. Laur wykonany przez Koła Gospodyń Wiejskich „Koniczynka” z Proćwina, „Wąsowianka” z Wąsosza w gminie Fałków oraz koła z Bębnowa, który przedstawialiśmy tutaj, on również brał udział w konkursie i otrzymał wyróżnienie i 500 zł nagrody.

REKLAMA
REKLAMA

Najpiękniejszy okazał się wieniec powiatu kieleckiego, powstały w gminie Bieliny. Drugie miejsce zajął powiat staszowski i praca sołectwa Tursko Małe Kolonia, wchodzącego w skład gminy Połaniec. Trzecia pozycja przypadła powiatowi opatowskiemu i gminie Tarłów. Nagrody pieniężne fundował Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Za najwyższe miejsca przyznano kolejno 5, 3 i 2 tysiące złotych.

fot. Starostwo Powiatowe Końskie

Powiat Konecki reprezentowała liczna, około 100-osoba delegacja, składająca się z przedstawicieli 20 Kół Gospodyń Wiejskich z konecczyzny. Wśród nich byli: władze samorządowe starosta konecki Grzegorz Piec, członek Zarządu Dariusz Banasik, a także przewodnicząca Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich – Justyna Rupniewska.

Wybory poprzedziła tradycyjna dożynkowa msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii, połączona z poświęceniem plonów. Uczestniczyli w niej rolnicy, przedstawiciele instytucji i organizacji rolniczych, radni i członkowie Zarządu Sejmiku Województwa oraz posłowie na Sejm RP, jako przedstawiciele świętokrzyskich powiatów. Po nabożeństwie malownicza parada przemaszerowała z kościoła na plac obchodów, gdzie przygotowano występy zespołów folklorystycznych, w tym Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”. Po dokonaniu wyboru, na scenie wystąpiła grupa Łzy. Rozstawione dokoła stoiska uginały się pod regionalnymi produktami oraz rękodziełem ludowym i sprzętem rolniczym, który można było przy okazji oglądać.

fot. Starostwo Powiatowe Końskie

Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyska Izba Rolnicza, Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Urząd Gminy w Bogorii oraz Powiat Staszowski.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

 

REKLAMA

3 thoughts on “Konecki laur wyróżniony na wojewódzkich dożynkach w Bogorii

  1. Hanka pisze:

    Bogoria to gmina i nie należy do gminy Staszów.

  2. Konecczanka pisze:

    Jakby im tak zliczył faktyczne godziny pracy tej władzy całej to ciekawe ile by było…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *