REKLAMA

Końskie: Będzie Przegląd Kół Gospodyń i ludowe konkursy

Już w niedzielę 2 sierpnia w Parku Miejskim w Końskich będzie miało miejsce kolorowe, radosne wydarzenie – Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. Na panie z KGW czekają także konkursy: na najpiękniejszy bukiet z ziół, tradycyjną potrawę oraz prezentację artystyczną. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Końskie. Przegląd odbędzie się pod nazwą „Tradycja Kołem Gospodyń się toczy”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta i Gminy Końskie oraz Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich.

REKLAMA

Ta niewątpliwie pełna ludowych tradycji impreza będzie miała miejsce na placu przed budynkiem Domu Kultury w Końskich a rozpocznie się o godz. 17.00. Koła Gospodyń Wiejskich będą rywalizowały w trzech rozłożonych w czasie konkurencjach:
– najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów
– tradycyjna potrawa regionalna
– prezentacja artystyczna
W pierwszej edycji Panie z poszczególnych Kół będą przygotowywały najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów, czyli tzw. „Ziele z ziół” jako tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej, które w kulturze chrześcijańskiej ma miejsce 15 sierpnia. Będą one oceniane w trzech kategoriach:
– mały (do ręki)
– średni (leżący)
– duży (stojący)

Ponadto na stoiskach każdego z Kół nie zabraknie smacznych, regionalnych potraw. W trakcie imprezy będziemy mogli wysłuchać programu artystycznego z gwarą i piosenkami na ludowo specjalnie na tę okazję przygotowanego. Wystąpi w nim młodzież z koneckich liceów oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Całość pod kierunkiem Anny Wiadernej z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich. Już dziś zapraszamy na tę wspaniałą i związaną z tradycją imprezę.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *