REKLAMA

Końskie: kolizja na skrzyżowaniu ul. Staszica i DW 728

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Końskich na skrzyżowaniu ulic Staszica i Koneckich Odlewników doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu trwają utrudnienia.

REKLAMA

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu ulic Koneckich Odlewników i Staszica  49- letnia kierująca pojazdem marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przed prawidłowo jadącą drogą wojewódzką 728   22-latką, która  kierowała pojazdem kia.” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Obie kierujące były trzeźwe. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do około godziny.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: kolizja na skrzyżowaniu ul. Staszica i DW 728

  1. Błędy kierujących powodujących te kolizje to jedna strona medalu.Drugą stroną jest organizacja ruchu na skrzyżowaniach dróg podporządkowanych z obwodnicą.Np. wjeżdżając na obwodnicę z przedłużenia ul. Warszawskiej i skręcając w lewo zajmuje się znajdujący się tam pas rozbiegowy,który bardzo ułatwia wykonanie manewru skrętu w lewo i wjazd z drogi podporządkowanej na obwodnicę.Natomiast na skrzyżowaniach:ul. Staszica i przedłużenia ul.Niepodległości z ul. Koneckich Odlewników brak jest takich pasów rozbiegowych.Wjeżdżając z tych ulic na obwodnicę trafia się na dwupasmówkę,po której nieraz grzeją nawet 100km/godz. pomimo że jest to teren zabudowany i ograniczenie bodajże do 60-tki.Jako kierowca dziwię się,że biorąc pod uwagę ilość tych kolizji NIKT nie robi NIC żeby poprawić bezpieczeństwo na tych skrzyżowaniach.Może czekają na pierwszą ofiarę śmiertelną? (odpukać)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *