REKLAMA

Końskie: kolizja na skrzyżowaniu ul. Staszica i DW 728

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Końskich na skrzyżowaniu ulic Staszica i Koneckich Odlewników doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu trwają utrudnienia.

REKLAMA

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że na skrzyżowaniu ulic Koneckich Odlewników i Staszica  49- letnia kierująca pojazdem marki Skoda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przed prawidłowo jadącą drogą wojewódzką 728   22-latką, która  kierowała pojazdem kia.” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Obie kierujące były trzeźwe. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do około godziny.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Końskie: kolizja na skrzyżowaniu ul. Staszica i DW 728

  1. Błędy kierujących powodujących te kolizje to jedna strona medalu.Drugą stroną jest organizacja ruchu na skrzyżowaniach dróg podporządkowanych z obwodnicą.Np. wjeżdżając na obwodnicę z przedłużenia ul. Warszawskiej i skręcając w lewo zajmuje się znajdujący się tam pas rozbiegowy,który bardzo ułatwia wykonanie manewru skrętu w lewo i wjazd z drogi podporządkowanej na obwodnicę.Natomiast na skrzyżowaniach:ul. Staszica i przedłużenia ul.Niepodległości z ul. Koneckich Odlewników brak jest takich pasów rozbiegowych.Wjeżdżając z tych ulic na obwodnicę trafia się na dwupasmówkę,po której nieraz grzeją nawet 100km/godz. pomimo że jest to teren zabudowany i ograniczenie bodajże do 60-tki.Jako kierowca dziwię się,że biorąc pod uwagę ilość tych kolizji NIKT nie robi NIC żeby poprawić bezpieczeństwo na tych skrzyżowaniach.Może czekają na pierwszą ofiarę śmiertelną? (odpukać)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *